آرشیو روزنامه شماره ۴۸۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۸۹۱

 • سه قاب از مسیر بورس

  دنیای اقتصاد: بورس تهران یکشنبه چهارمین افت متوالی خود و دومین افت در هفته جاری را تجربه کرد. این افت چهار روزه موجب شد اصلاح شاخص سهام از قله تاریخی به بیش از ۷ درصد برسد. در شرایط فعلی سه مسیر محتمل در برابر بورس تهران قرار دارد. در یک قاب محدودیت‌های تراکنشی و معاملاتی بر بازارهای رقیب و کاهش فرصت‌های جایگزین احتمال بازگشت بورس به مدار صعودی را بالا می‌برد. سناریوی بعدی افزایش جریان نقدینگی به سمت صنایع کوچک‌تر و تداوم موج کاهشی در بزرگان است. اما سناریوی سوم می‌تواند تداوم روند نزولی بازار و تحقق گمانه‌زنی‌ها در مورد ترکیدن حباب بورس باشد.
 • هفته بدون مجوز بازار سهام

  دنیای اقتصاد - علیرضا توکلی: در هفته گذشته ۶ شرکت بازار سرمایه پیشنهاد افزایش سرمایه‌های خود با مبلغی بیش از چهارهزار و پانصد میلیارد تومان را روی کدال قرار دادند، اما از آن‌سو سازمان بورس هیچ مجوز افزایش سرمایه‌ای صادر نکرد. در این گزارش به وضعیت هفتگی افزایش سرمایه‌ها از مرحله صدور مجوز توسط سازمان بورس تا ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها پرداخته می‌شود. حرف «ح» پس از نمادهای بورسی به معنی «حق‌‌تقدم» و حرف «ج» به معنی «سهام جایزه» است.
 • ویروس کرونا چه تاثیری بر فرآیند حسابرسی خواهد داشت ؟!

  غلامحسین دوانی حسابدار رسمی
  شیوع اپیدمی « Coronavirus » در دوماه گذشته جهان را تحت‌تاثیر قرارداده و بازارهای مالی در سراسر جهان را به لرزه درآورده است به‌طوری‌که شاخص S&P ۵۰۰ در ماه گذشته تجربه بزرگترین افت روزانه خود را در تاریخ با حدود ۱۶ هزار میلیارد دلار تجربه کرد. البته زلزله‌ای به مراتب گسترده‌تر از زلزله سال ۲۰۰۸ در این بازارها روی داده که حسابرسان و بنگاه‌های اقتصادی زودتر از دولت‌ها این خطر سراسری را درک کرده‌اند، در نتیجه حسابرسان باید در سال جاری به خطرات افزایش یافته، توجه خاص مبذول دارند.
 • تقسیم ۵۰تومان سود در مجمع «تملت»

  گروه شرکت‌ها: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت تامین سرمایه بانک ملت صبح دیروز با حضور صاحبان ۸۴درصد از سهام شرکت برگزار شد و ضمن تصویب صورت‌های مالی سال ۹۸، تقسیم ۵۰تومان سود به ازای هر سهم را مصوب کرد.
 • رونمایی از کتاب آموزش سواد مالی خانواده

  گروه شرکت‌ها: روز گذشته کتاب معمار عمارت (دفتر حساب مدیران مالی خانواده) در محل خانه کتاب رونمایی شد.
 • لزوم توسعه نهادهای فعال در بازار سرمایه

  دنیای اقتصاد: دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران به ارائه توضیحاتی درخصوص آزادسازی سهام عدالت و تاثیر این موضوع بر بازار سرمایه پرداخت و عنوان کرد که برای جلوگیری از ریزش بازار سهام در صورت ایجاد فشار فروش بالا، باید ساختارهای لازم برای آمادگی با چنین رفتارهایی ایجاد شود. ضمن اینکه توسعه نهادهای فعال در بازار می‌تواند به‌عنوان یک ضربه‌گیر از ایجاد ریزش‌های احتمالی جلوگیری کند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر