آرشیو روزنامه شماره ۴۸۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۸۵۲

 • چرخش جبرانی بورس تهران

  دنیای‌اقتصاد – فاطمه اسماعیلی: شاخص کل بورس تهران پس از عقبگرد ۱۱ درصدی از سقف تاریخی، دیروز مجددا به مدار صعودی بازگشت و با جبران ۴/ ۲ درصد از افت‌های روزهای اخیر، بار دیگر به ابرکانال ۵۰۰ هزار واحدی بازگشت. صعود ۱۱ کانالی نماگر سهام طی معاملات روز دوشنبه درحالی رقم خورد که دیروز آخرین فرصت فروش برای معامله‌گرانی بود که خواهان دریافت وجه نقد قبل از اتمام سال ۹۸ هستند.
 • اختلالات هسته معاملاتی بازارپایه

  دنیای‌اقتصاد - علیرضا توکلی: از ابتدای هفته جاری اشکالاتی که در هسته معاملاتی فرابورس پیش آمد روی نمادهای بازارپایه هم تاثیر قرمز رنگی گذاشت که حتی دیروز هم که روز تمایل بازارهای اصلی به رنگ سبز بود، ادامه یافت. اگر مصوبه کاهش دامنه نوسان برای همه بازار سرمایه، برجای می‌ماند شاید تاثیر مثبتی روی نمادهای بازارپایه می‌گذاشت، حتی اگر بسیاری از آنها رشدهای فوق‌العاده‌ای کرده‌ باشند.
 • بازگشت شاخص سهام به ۵۰۰هزار

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران در جریان معاملات روز دوشنبه با جهش بیش از ۱۱هزار و ۶۰۰واحدی (معادل ۴/ ۲درصدی) توانست مجدد ابرکانال ۵۰۰ هزار واحدی را بازپس گیرد و به محدوده ۵۰۶هزار واحدی برسد. افزایش تقاضا در عمده نمادهای فعال بازار سهام طی معاملات روز گذشته به وضوح مشاهده می‌شد. به‌طوری‌که در پایان معاملات نه‌تنها ۲۱۳نماد از ۳۱۴نماد فعال در بازار یعنی حدود ۶۸درصد از نمادهای معامله شده با نوسان مثبت به‌کار خود پایان دادند، بلکه ۸۸نماد نیز با صف خرید همراه بودند. این امر سبب شد تا در پایان معاملات ارزش صف‌های خرید به ۹۳۶میلیارد تومان رسد.
 • چالش‌های پیش روی حسابداران رسمی

  همایون مشیرزاده
  حسابداران، حسابرسان و نهادهای حرفه‌ای در سراسر جهان عموما نگران آینده حرفه و تغییرات محیطی و قابلیت و توانایی حرفه حسابداری برای پاسخگویی به این تغییرات‌ هستند. متاسفانه با وجود آنکه حسابداران و حسابرسان همه روزه با مشکلات گوناگونی روبه‌رو هستند، مشخصا تحقیقی در مورد نیازها، کاستی‌ها و چالش‌های پیش‌روی «حرفه» در ایران نشده است، اما به‌نظر ضروری می‌رسد که مسائل و مشکلات موسسات حرفه‌ای هم در این شرایط مدنظر قرار گیرند. در قسمت‌های قبلی این یادداشت که در تاریخ‌های ۲۷ بهمن و ۴ و ۲۰ اسفندماه در این روزنامه به چاپ رسید چالش‌های پیش روی حسابداران رسمی مورد بررسی قرار گرفت.
 • شرایط جدید برای برگزاری مجامع شرکت‌ها

  دنیای‌اقتصاد: ستاد ملی مبارزه با کرونا با اشاره به شیوع ویروس کرونا در ایران، دستورالعمل برگزاری مجامع شرکت‌های بورسی و فرابورسی به رئیس سازمان بورس را اعلام کرد.
 • تشریح آخرین اقدامات کمیته فقهی سازمان بورس

  سنا: دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار، جزئیات و مصوبات آخرین جلسه کمیته فقهی بورس در سال ۹۸ را تشریح کرد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر