آرشیو روزنامه شماره ۴۸۳۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۸۳۹

 • مسیریابی بورس از دریچه سه خبر

  دنیای‌اقتصاد-سلیمان کرمی: بار دیگر شاهد یک پایان هفته هیجانی بودیم. از یکسو شیوع کرونا در مرزهای جدید جغرافیایی به تیتر اصلی رسانه‌های داخلی و خارجی تبدیل شد و سقوط آزاد بازارهای جهانی سهام و کالا را رقم زد. در سمت دیگر، تغییر فرمول حجم مبنا توسط مقام ناظر بورس، گمانه‌زنی‌ها از سرنوشت سهام را شدت بخشید. جایی که برخی معتقدند این نگرانی‌های تازه می‌تواند منجر به عقب‌نشینی قیمت‌ها شود و گروهی تاکید دارند نرخ دلار همه نیروهای منفی را خنثی خواهد کرد.
 • سرایت حجم مبنا به بازارپایه

  دنیای‌اقتصاد - علیرضا توکلی: شرکت فرابورس یکی دو ساعت مانده به پایان روز پنج‌شنبه، اطلاعیه‌ای منتشر کرد و تصمیم سازمان بورس برای تسری حجم مبنا در فرابورس را به اطلاع همگان رساند. برخی این تصمیم را ادامه تلاش مسوولان برای هدایت نقدینگی به سمت سهم‌های بزرگ و جلوگیری از رشد قیمتی غیرطبیعی در سهم‌های کوچک می‌دانند.
 • هفته‌ ۵/ ۹درصدی سهام با خبرهای بد

  دنیای‌اقتصاد- همایون دارابی: بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته به‌رغم مواجهه با خبرهای بد با رشد خوب ۵/ ۹درصدی شاخص کل همراه شد.
 • اعمال حجم مبنا در بازارهای فرابورس

  مدیریت ارتباطات فرابورس ایران: برای نخستین بار حجم مبنا برای تمامی شرکت‌های مندرج در بازارهای اول، دوم و پایه فرابورس ایران از دوشنبه ۱۲ اسفندماه اعمال می‌شود.
 • تولید روزانه ۲۱هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده در «تیپیکو»

  گروه بنگاه‌ها: همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور و افزایش نیاز به مواد بهداشتی و ضدعفونی‌کننده برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، شرکت‌های گروه دارویی شستا در یک هفته گذشته توانستند تولید روزانه هزاران لیتر مواد ضدعفونی‌کننده را عملیاتی کنند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر