آرشیو روزنامه شماره ۴۸۲۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۸۲۹

 • چشم‌انداز بورس از تابلوی نقدینگی

  دنیای‌اقتصاد- سلیمان کرمی: بورس تهران رشدهای افسارگسیخته‌ای را تجربه می‌کند و مجالی برای اصلاح دیده نمی‌شود. در هفته‌های گذشته در سایت «دنیای بورس» از عنوان «بی‌کران پول و تعداد محدود سهام» برای توصیف رشدهای کنونی بورس تهران استفاده کرده‌ایم. ارزش خرد معاملات دیروز بازار سهام کشور از ۵۸۰۰ میلیارد تومان عبور کرد که سهم بورس حدود ۳۹۰۰ میلیارد تومان بود.
 • هجوم مجدد فعالان حقیقی به فرابورس

  دنیای‌اقتصاد: بازارهای فرابورس دیروز صحنه رشد قابل‌توجه تقاضا به‌ویژه از سوی سرمایه‌گذاران خرد و کوچک‌مقیاس بود. شاخص کل فرابورس در این روز با جهش ۱۴۰ واحدی (معادل ۴/ ۲ درصد) توانست به سطح بی‌سابقه ۶ هزار واحدی دست یابد. برای اولین بار است که شاخص فرابورس به لطف حجم انبوه تقاضای معامله‌گران حقیقی وارد ابرکانال ۶ هزار واحدی می‌شود.
 • ادامه صعود پرشتاب شاخص سهام

  دنیای‌اقتصاد: بعد از افت ۶/ ۱ درصدی شاخص کل بورس تهران در دوشنبه هفته گذشته برخی از معامله‌گران نگران ادامه‌دار شدن افت‌ها و رکودی شدن بازار سهام شدند. اما از جلسه بعدی آن نماگر اصلی بورس تهران مسیر صعودی را پیمود و طی ۳ جلسه با رشد ۷/ ۵ درصدی همراه شد.
 • ماراتن رقابت برای تصاحب فولادکاویان

  گروه بنگاه‌ها: رقابت برای خرید بلوک ۲۹ درصدی فولاد کاویان درحالی روز گذشته نیز ادامه داشت که به این ترتیب خریداران این سهم وارد سومین روز از ماراتن تصاحب بلوک مزبور شدند. خریدار نهایی این بلوک می‌تواند با افزایش ورودی مواد اولیه و رساندن ظرفیت تولید به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن در سال، سود مناسبی را نصیب خود و سهامدار عمده کند. شنیده‌ها حاکی از آن است که یکی از موفق‌ترین تاجران بازار فولاد و یکی از شرکت‌های زیرمجموعه ذوب‌آهن اصفهان از جمله خریداران بلوک ۲۹ درصدی فولاد کاویان است. سهامدار عمده نماد «فوکا» روز شنبه هفته جاری بلوک ۲۹ درصدی شرکت فولاد کاویان را عرضه کرد که طی آن ادامه رقابت دو شرکت برای خرید آن قابل‌توجه است. علاقه دو مجموعه فعال معتبر در صنعت فولاد برای خرید سهام این شرکت، نشان‌دهنده ظرفیت بالای شرکت فولاد کاویان و نویدبخش روزهای بهتری برای آینده این شرکت خواهد بود. یادآور می‌شود فولاد کاویان تولید‌کننده پلیت‌های فولادی خاص ساختمانی است.
 • موفقیت ویتانا با تقسیم ۵۵۰ ریال سود

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت ویتانا با حضور صاحبان ۹۳/ ۸۸ درصد از سهام آن برگزار شد. در این مجمع که ریاست آن بر عهده رضا صحرایی، نظارت آن بر عهده آقایان محمد مهدی صاحبقرانی و رضا نادری و دبیری آن بر عهده مصطفی صنعتکار بود، تقسیم ۵۵۰ ریال سود به تصویب سهامداران رسید. در ابتدای این جلسه محمدرضا فخرالدینی، مدیرعامل شرکت ویتانا به قرائت گزارش عملکرد شرکت برای سال مالی ۹۸ پرداخت و گفت: فروش سال ٩٨شرکت معادل ٢١ هزار تن به ارزش مالی ٣٣٥ میلیارد تومان بوده است. فخرالدینی افزود: فروش این شرکت طی سال گذشته ١٥ هزار تن به ارزش ١٥٤ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته معادل ۳۳ درصد رشد داشته است. وی بیان کرد: شرکت به کشورهای عراق، افغانستان و لبنان صادرات دارد که مدتی است صادرات به کشور چین را نیز آغاز کرده است، اما درحال‌حاضر به‌دلیل ویروس کرونا این امر متوقف شده است. در این مجمع صورت‌های مالی شرکت شامل صورت سود و زیان و ترازنامه به تصویب رسید و روزنامه «دنیای‌اقتصاد» به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت برای سال مالی ۹۹ انتخاب شد.
 • تحلیلگر امید در نخستین همایش مالی ایران

  گروه بنگاه‌ها: نخستین همایش مالی ایران با محوریت تامین مالی، در واپسین روزهای بهمن سال‌جاری توسط انجمن مالی ایران و دانشگاه‌الزهرا برگزار می‌شود. شرکت تحلیلگر امید نیز در این رویداد به‌عنوان یکی از حامیان اصلی حضور فعالی داشته و در حاشیه برگزاری همایش، خدمات متعددی را به میهمانان ارائه می‌دهد. در این رویداد مهم اقتصادی، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، سلیمانی رئیس بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی رئیس‌کل بانک‌مرکزی و دیگر مدیران ارشد اقتصادی کشور حضور داشته و جوانب مختلف تامین مالی را در کشور بررسی می‌کنند. با توجه به اینکه طی چند سال اخیر موضوع تامین مالی از بستر بازار سرمایه بیش از گذشته موردتوجه قرار گرفته است، مدیران ارشد نهادهای بورسی نیز در این همایش آخرین دستاوردهای تامین مالی را از طریق بازار سرمایه ارائه می‌دهند. در همین زمینه سیدامید موسوی، مدیرعامل شرکت تحلیلگر امید نیز در پنلی تخصصی حضور داشته و درخصوص بررسی تامین مالی و ارزش‌گذاری در استارت‌آپ‌ها به سخنرانی می‌پردازند. یادآور می‌شود نخستین همایش مالی ایران با محوریت تامین مالی، فردا ۲۹ بهمن و در محل دانشگاه الزهرا راس ساعت ۹ صبح برگزار می‌شود.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر