آرشیو روزنامه شماره ۴۸۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۸۲۳

 • هواشناسی بورس در نیمه ابرکانال ۴۰۰

  دنیای‌اقتصاد: شاخص کل بورس روز شنبه با رشد نزدیک به ۷ هزار واحدی به کار خود پایان داد. فشار فروش سهام، جهش بیش از ۹ هزار واحدی این نماگر را در ابتدای معاملات محدود کرد. شاخص سهام در حالی از میانه ابرکانال ۴۰۰ هزار واحد نیز عبور کرد که بار دیگر ارزش معاملات خرد بورس تهران از ۴ هزار میلیارد تومان فراتر رفت. گرچه تردید درباره ارزندگی سهام میان تحلیلگران افزایش یافته است، اما همچنان مطابق هفته‌های قبل، اوج‌گیری ارزش معاملات می‌تواند مسیری متفاوت با انتظارات کارشناسان سهام را رقم بزند.
 • آمار امیدوارکننده از مجوز افزایش سرمایه‌ها

  دنیای‌اقتصاد- علیرضا توکلی: در هفته گذشته ۱۰ شرکت ثبت شده نزد سازمان بورس ۱۲ فقره مستندات افزایش سرمایه شامل «پیشنهاد هیات‌مدیره» و/ یا «اظهار نظر حسابرس» را روی سامانه کدال قرار دادند. مجموع مبالغ درخواستی برای افزایش سرمایه از سوی این ۱۰ شرکت کمتر از هزارمیلیارد تومان بود و کمتر از ۱۵۰ میلیارد تومان آن از محل «مطالبات و آورده‌ نقدی» پیشنهاد شده بود.
 • رفت و برگشت شاخص بازار سهام

  دنیای‌اقتصاد: بورس تهران معاملات نخستین روز کاری هفته را با رشد قابل‌‌توجه ۶۹۴۸ واحدی (معادل ۵۶/ ۱ درصد) شاخص کل آغاز کرد. به این ترتیب با عبور این نماگر از محدوده ۴۵۰ هزار واحدی و توقف در سطح ۴۵۲ هزار و ۸۴۲ واحد، بازدهی این بازار از ابتدای سال‌جاری تاکنون به بیش از ۱۵۳درصد رسید.
 • آغاز فعالیت مجمع شورای ادوار حسابداران رسمی

  دنیای اقتصاد: هشتمین جلسه شورای‌عالی دوره هفتم جامعه حسابداران رسمی برگزار شد. در این جلسه شورای‌عالی جامعه حسابداران رسمی، میزبان اعضای ادوار شورای‌عالی جامعه حسابداران از بدو تاسیس بود.
 • بررسی آثار نامطلوب مقررات مالیاتی

  سیدحسن مرتضوی‌کیاسری حسابدار و كارشناس رسمی
  به‌دلیل آثار مستقیم پولی مقررات مالیاتی و بالا بودن افراد تحت‌تاثیر آن، تصویب تا هرگونه تغییر در مقررات مذکور دارای سریع‌ترین و فراگیر‌ترین آثار انگیزشی یا ضدانگیزشی در حوزه‌های اقتصاد و توسعه کشور هستند. بنابراین تدوین مقررات مذکور مستلزم پیش‌بینی دقیق آثار تبعی و تسلسلی آن است.
 • تلاش برای تنوع‌بخشی به ابزارهای بورسی

  خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار‌ با بیان اینکه یکی از اولویت‌های ما همواره تنوع‌بخشی به ابزارهای معاملاتی در بازار سرمایه است، اظهار کرد: در یک زمانی فقط سهام در بازار بود که خرید و فروش می‌شد، الان علاوه بر سهام، اوراق بدهی هم وجود دارد. قبلا فقط آپشن خرید بود، الان هم آپشن خرید و هم آپشن فروش و هم معاملات آتی سهام است. درحالی‌که قبلا برخی از این ابزارها نبودند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر