آرشیو روزنامه شماره ۴۸۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۸۲۲

 • بورس ۹۸ تاریخ‌ساز می‌شود؟

  دنیای‌اقتصاد- شروین شهریاری: با ثبت بازدهی ۵/ ۴ درصدی شاخص کل بورس در هفته گذشته بازدهی این بازار از ابتدای سال ۹۸ به ۱۵۰ درصد رسید. در صورتی که بورس تهران بتواند سطوح فعلی نماگرها را حفظ کند، سال ۹۸ به‌عنوان بهترین سال در تاریخ این بازار ثبت خواهد شد. صعود بی‌وقفه بورس در شرایطی رقم خورده است که کمتر تحلیلگری می‌تواند بر مبنای روش‌های مرسوم ارزش‌گذاری ادامه صعود قیمت‌ها را توجیه کند. با این حال اثرات ضدتورمی رونق بورس روند فعلی را از دیدگاه سیاست‌گذاری‌های کلان مطلوب جلوه می‌دهد.
 • حفظ توپ در زمین حقیقی‌های سهام

  دنیای‌اقتصاد- فاطمه اسماعیلی: بورس تهران معاملات هفته منتهی به ۱۶ بهمن ماه را با ثبت رشد ۴/ ۴ درصدی به پایان رساند و برای چهارمین هفته متوالی به حرکت در مسیر صعودی ادامه داد. بازار خرید حقیقی‌ها نیز همچنان داغ ماند و این دسته از معامله‌گران با حضور مستدام طی ۵ روز معاملاتی هفته گذشته اقدام به ثبت خالص خرید ۱۳۹۴ میلیارد تومانی کردند.
 • تداوم ورود نقدینگی به معاملات سهام

  دنیای‌اقتصاد- همایون دارابی: بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته به رشد خیره‌کننده خود ادامه داد و توانست بازدهی ۴/ ۴ درصدی را به ثبت برساند. در هفته گذشته ورود نقدینگی به بازار ادامه داشت و ارزش معاملات (با احتساب معاملات بلوکی و اوراق مشارکت) نیز با رشد ۲۸ درصدی به رقم ۲۱هزار و ۱۴میلیارد تومان رسید. ت
 • سرمایه‌گذاری «ومعادن» برای توسعه حمل‌ونقل معدنی

  گروه بنگاه‌ها: صادرات مواد معدنی در شرایط کنونی تحریم‌ها، تبدیل به یکی از منابع اصلی ارزآوری کشور شده و بیش از هر چیز وجود یک پایانه اختصاصی تمام مکانیزه برای ایجاد مزیت‌های رقابتی در صادرات و واردات مواد معدنی و محصولات فولادی برای این منظور اهمیتی دو چندان یافته است.
 • موفقیت سیمان هرمزگان در تولید فروش و صادرات

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سیمان هرمزگان، با حضور صاحبان بیش از ۸۸ درصد سهام برگزار شد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» در ابتدای این مجمع که با حضور مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره شرکت سیمان هرمزگان، نماینده حسابرس و نماینده بورس در مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن برگزار شد، مهدی باشتی مدیرعامل این شرکت به رکورد صادرات ۴۰ هزار تن سیمان در یک محموله اشاره کرد و افزود: برای تکرار این رکورد باید تا پایان سال نیاز مشتری صادراتی را سنجیده و با توجه به میزان تقاضا و محدودیت‌های ترافیکی، حجم صادراتی را تعریف کنیم. اما با توجه به شرایط تحریم و دیگر مشکلات امیدواریم تا پایان سال، یک بار دیگر شاهد این رکورد باشیم.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر