آرشیو روزنامه شماره ۴۸۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۸۰۰

 • شروط بازگشت رونق به بورس

  دنیای‌اقتصاد- بهزاد بهمن‌نژاد: به دنبال فروکش تنش‌های منطقه‌ای که آثار آن در بازارهای داخلی و خارجی قابل رصد است، انتظار می‌رود بورس تهران نیز به سمت متعادل شدن و جبران زیان روزهای اخیر حرکت کند. به ویژه آنکه طبق اخبار منتشرشده، حمایت حقوقی‌ها از سهام همچنان حفظ خواهد شد. با این حال نمی‌توان نسبت به تغییر آرایش ریسک‌ها میان بورس‌بازان بی‌توجه ماند. بنابراین بازگشت به دوره رونق هفته‌های ماقبل به شروطی از جمله سیگنال‌های مثبت‌تر از فضای غیراقتصادی، معین شدن مسیر بعدی بازار ارز و بهبود واقعی سودآوری شرکت‌های بورسی نیاز خواهد داشت.
 • خرید تاریخی سهامداران حقوقی

  دنیای‌اقتصاد: بورس تهران درحالی معاملات هفته منتهی به ۱۸دی ماه را با ثبت افت ۹/ ۷درصدی به پایان رساند که معامله‌گران حقوقی پس از ۶ هفته در نقش خریدار ظاهر شدند. به این ترتیب در ۴ روز معاملاتی هفته گذشته شاهد ثبت خالص خرید ۳ هزار و ۷۴۳ میلیارد تومانی از سوی بازیگران عمده سهام بودیم. شرایطی که بیشترین خالص خرید این دسته از معامله‌گران را در تاریخ معاملات سهام رقم زد.
 • زمان بازگشت دامنه نوسان ۵ درصد

  سنا: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تشریح جزئیات جلسه صبح جمعه شورای‌عالی بورس که با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد، بیان کرد: جلسه شورای‌عالی بورس به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی تشکیل و تحولات هفته اخیر بازار سرمایه، عملکرد فعالان حقوقی و حقیقی، وضعیت شرکت‌ها و میزان حجم عرضه و تقاضای سهام بررسی شد.
 • پایان هفته پراسترس سهام

  دنیای‌اقتصاد- همایون دارابی: بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته با پشت‌سر گذاشتن یکی از بدترین هفته‌های کاری خود در تاریخ این بازار، شرایط بسیار ضعیفی را پشت‌سر گذاشت. در هفته گذشته معامله‌گران درحالی‌که پس از دو هفته رشد بدون استراحت بازار در انتظار شرایط بازگشایی مثبت بازار در روز شنبه بودند با خبر شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی با صف‌های سنگین فروش در نمادهای بزرگ مواجه شدند و این شرایط تا روز چهارشنبه ادامه یافت.
 • شرکت پلی‌پروپیلن جم در بین ۵ شرکت برتر ایران

  گروه بنگاه‌ها: شرکت پلی‌پروپیلن جم در جایزه استاندارد ۳۴۰۰۰ مدیریت منابع انسانی با دریافت نشان برنزین C۳ در بین ۵ شرکت برتر ایران قرار گرفت. جایزه استاندارد ۳۴۰۰۰ با حضور ۱۷۶ شرکت در حوزه مدیریت منابع انسانی توسط دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد که شرکت پلی‌پروپیلن جم با دریافت نشان برنزین C۳ در رده سوم برترین‌ها و در امتیاز شماری در مجموع در جایگاه پنجم ایستاد. گفتنی است این شرکت در سال گذشته موفق به دریافت نشان C۴ شده بود که امسال با دریافت نشان C۳ یک پله صعود داشته است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر