آرشیو روزنامه شماره ۴۷۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۷۷۵

 • توقف بورس پشت مرز جدید

  دنیای‌اقتصاد- شروین شهریاری: بورس تهران که ۱۷ روز متوالی صعودی بود، در معاملات دیروز افت محدود ۴۸ واحدی را تجربه کرد. به این ترتیب، شاخص سهام با قرار گرفتن پشت مرز ۳۴۰ هزار واحد رشد هفتگی خود را به بیش از ۵ درصد رساند. هرچند فروکش تب بازار ارز بر معاملات دیروز بورس تهران اثرگذار بود، اما کارشناسان معتقدند هنوز نرخ دلار موثر بر شرکت‌های سهامی پایین‌تر از قیمت‌ها در بازار آزاد است. این مساله با حفظ رونق در بورس کالا و همچنین قدرت نقدینگی می‌تواند مانع از بازگشت سهام به مسیر نزولی در ادامه شود.
 • روز رفت و برگشتی بازار سهام

  دنیای اقتصاد: بعد از ۱۷ رشد متوالی شاخص کل بورس تهران و رشد ۳/ ۱۲ درصدی این نماگر طی همین مدت، روز گذشته شاهد پایان یافتن این رالی صعودی بودیم. این موضوع در حالی رقم خورد که دماسنج اصلی بازار پس‌از یک رفت و برگشت تنها ۴۸ واحد (معادل ۰۱/ ۰ درصد) افت داشت. به نظر می‌رسد کاهش شدید قیمت دلار از عصر روز سه‌شنبه تا صبح روز گذشته دلیلی شد تا سهامداران با شتاب بیشتری سهم‌های وابسته به دلار خود را نقد کنند. البته با گذشت ساعتی از شروع معاملات این هیجان فروش هم فروکش کرد و شاهد بازگشت ۲۴۰۰ واحدی نماگر اصلی بورس تهران از کف روزانه خود بودیم.
 • شفاف‌سازی افزایش سرمایه «فباهنر»

  گروه بنگاه‌ها: شرکت صنایع مس شهید باهنر درباره افزایش سرمایه خود شفاف‌سازی کرد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» هیات‌مدیره این شرکت پیشنهاد داده بود که افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها باشد که این پیشنهاد به تایید سهامدار عمده این شرکت نرسید.
 • ستاد زنجیره فولاد تشکیل می‌شود

  گروه بنگاه‌ها: با تشکیل ستاد زنجیره فولاد و احیای آن، زنجیره فولاد متوازن خواهد شد. به گزارش روابط عمومی فولاد هرمزگان، خداداد غریب‌پور، رئیس هیات عامل ایمیدرو در بازدید از فولاد هرمزگان در مورد تولید ١٠ میلیون تولید فولاد در منطقه ویژه اقتصادی و صنایع معدنی خلیج فارس گفت: کنسرسیوم تولید ١٠ میلیون تن فولاد تشکیل شده و با حضور شرکت‌های علاقه‌مند، در ابتدا یک هیات اجرایی تشکیل شده و در حال تبدیل شدن به یک شرکت است و مصمم هستیم باتوجه به زیرساخت‌های منطقه ویژه و آمادگی شرکت‌های بزرگ این حرکت به سرانجام برسد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر