آرشیو روزنامه شماره ۴۷۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۷۷۲

 • پنج سوخت پرواز بورس

  دنیای‌اقتصاد: موج بی‌وقفه رشد قیمت‌ها در بازار سهام طی معاملات روز یکشنبه ادامه یافت. شاخص کل بورس تهران در پانزدهمین رشد متوالی خود در روز گذشته به رشد ۴۹۴۳ واحدی دست یافت و در ارتفاع بی‌سابقه ۳۳۲ هزار واحد مستقر شد. جنب و جوش بورس‌بازان برای خرید طی روز گذشته را می‌توان نتیجه افزایش معنادار قیمت در بازار ارز، بورس کالا و بازار جهانی دانست.
 • انعکاس بورسی بودجه ۹۹

  دنیای‌اقتصاد-سلیمان کرمی: بورس تهران صعود خود در ماه پایانی پاییز را ادامه داد و به قله جدیدی دست یافت. شاخص سهام رشد نزدیک به ۵ هزار واحدی را تجربه کرد و به قله ۳۳۲ هزار و ۵۶۷ واحد رسید. دلار همچنان محرک قدرتمندی برای رشد سهام محسوب می‌شود و در کنار بهانه‌هایی مانند افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی‌ها از سهام حمایت می‌کند. در بخشی از بازار نیز هشدارها درخصوص حباب اثری ندارد و حتی در بخش شرکت‌های سرمایه‌گذاری که رویه ارزش‌گذاری به مراتب راحت‌تری را دارا هستند اما به وضوح وارد محدوده حباب شده‌اند ولی گوش بازار به این موضوع بدهکار نیست.
 • ۱۵ سبز متوالی در کارنامه سهام

  دنیای‌اقتصاد: به‌نظر می‌رسد پس از رکوردشکنی شاخص کل بورس تهران در اولین روز هفته، معامله‌گران با جرات بیشتری در سمت خرید سهام نشسته‌اند. به‌طوری که دیروز هم دماسنج اصلی بورس تهران ارتفاع خود را ۴۹۴۳ واحد دیگر بالا برد و در میانه کانال بی‌سابقه ۳۳۲ هزار واحدی جا خوش کرد. از طرفی رشد نرخ دلار و در پی آن افزایش انتظارات تورمی و از جهتی دیگر رشد قیمت کالاها در بازارهای جهانی و داخلی، علتی شده تا باردیگر شاهد اقبال بورس‌بازان به بازار پیشروی سال ۹۸ باشیم. در پی همین توجه به بورس تهران، ارزش معاملات نیز مسیر صعودی در پیش گرفته تا به‌واسطه پول‌های جدیدی که به بازار وارد می‌شود مجددا جهش‌های بزرگی را در قیمت سهم‌ها مشاهده ‌کنیم.
 • تجدید ارزیابی؛راه گریز ناپذیر ایران خودرو

  گروه بنگاه‌ها-مهتاب رحمتعلی: بورس تهران درحالی از ابتدای سال‌جاری تا روز گذشته به بازدهی بیش از ۸۶درصدی دست یافته است که در فضای مثبت ایجاد شده در بازار سهام، برخی صنایع بورسی از جمله خودرویی‌ها نیز عملکرد قابل‌توجهی داشتند. به‌طوری‌که در این میان بازدهی ۱۵۴ درصدی در کارنامه صنعت خودرو به ثبت رسیده و از آن مهم‌تر سهام ایران‌خودرو رشدی حدود ۲۰۰درصد را تجربه کرده است.
 • آغاز رتبه‌بندی کیفی مشاوران پذیرش

  مدیریت ارتباطات فرابورس: فرابورس ایران برای بهبود رتبه‌بندی شرکت‌های مشاور پذیرش، بررسی کیفی این شرکت‌ها را در کنار بررسی کمی آنها آغاز کرده است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر