آرشیو روزنامه شماره ۴۷۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۷۶۵

 • دو روی رونق بورس

  دنیای اقتصاد- امیرهوشنگ نوائی: شاخص کل بورس تهران اولین جلسه معاملاتی هفته را با صعود ۱/ ۱ درصدی آغاز کرد تا به این ترتیب فاصله خود را از مرز روانی ۳۱۰ هزار، به بیش از ۴۵۰۰ واحد برساند. همزمان ارزش معاملات خرد بورسی با رشدی محسوس همراه شد و در سقف ۴۸ روزه قرار گرفت. بازگشت رونق به دادوستدهای بورسی هرچند مطلوب ارزیابی می‌شود، اما همزمان نگرانی‌هایی را درباره عدم تفکیک مناسب میان سهام و موج‌های صعود دسته‌جمعی را مجدد زنده کرده است. وضعیتی که رفع محدودیت‌ها و توسعه ابزارهای مالی را به سیاست‌گذاران گوشزد می‌کند.
 • آشتی حقیقی‌ها با بازار سهام

  دنیای‌اقتصاد: درحالی بورس تهران معاملات هفته منتهی به ۶ آذرماه را با رشد ۲ درصدی نماگر اصلی این بازار به پایان رساند که بار دیگر شاهد بازگشت خریداران خرد سهام به گردونه معاملات بودیم. به این ترتیب در هفته مورد بررسی در مجموع ۳۴۵ میلیارد تومان نقدینگی از پرتفوی معامله‌گران حقوقی به سبد سهام حقیقی‌ها افزوده شد. در تمامی روزهای معاملاتی این هفته، حقیقی‌ها در نقش خریداران ظاهر شدند. در این میان سهام بانک‌ها در اولویت نخست لیست خرید بازیگران خرد بازار قرار داشتند. پس از آن نیز زیرمجموعه‌های سرمایه‌گذاری ترجیح بعدی این گروه از معامله‌گران را در اختیار گرفتند. در مقابل اما گروه‌های بزرگ کالایی بار دیگر با بیشترین خالص فروش از سوی سهامداران خرد مواجه شدند.
 • صعود پرشتاب بازار سهام

  دنیای‌اقتصاد: چهارشنبه هفته گذشته شاخص کل بورس تهران بعد از ۶ هفته حبس بازه‌ای در محدوده ۳۰۰ تا ۳۱۰ هزار واحدی بالاخره این مرز روانی را شکست و به سطوح بالاتری صعود کرد. به نظر می‌رسد گذر از این مرز روانی باعث شده بورس‌بازان بار دیگر به‌صورت هیجانی در سمت خرید سهام بنشینند. برآیند این هجوم برای خرید موجب شد تا رشد دماسنج اصلی بازار سهام رکورد یک‌ماهه خود را بشکند و با پیشرفت ۳۳۵۸ واحدی از میانه کانال ۳۱۴ هزار واحدی عبور کند.
 • تدوین ۶۰ برنامه اجرایی ایرانول ۱۴۰۰

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت نفت ایرانول از تدوین ۶۰ برنامه اجرایی ایرانول ۱۴۰۰ در راستای استراتژی هشت ساله این شرکت خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی و تبلیغات شرکت نفت ایرانول، عیسی اسحاقی گفت: با تدوین استراتژی هشت ساله ایرانول (۱۴۰۴-۱۳۹۶) کارها در این شرکت براساس برنامه پیش می‌رود و ۶۰ برنامه اجرایی ایرانول ۱۴۰۰ با برنامه زمان‌بندی شده تدوین شده است که با اجرای این برنامه‌ها شرکت جهش خوبی در اکثر شاخص‌ها خواهد داشت. وی اظهار کرد: برای اجرای این برنامه‌ها، طرح افزایش سرمایه ایرانول به شرکت تاپیکو ارسال شده است. اسحاقی تاکید کرد: با اجرای استراتژی ایرانول، خام‌فروشی بیس اویل از ۱۴۰ هزار تن سال ۹۴ به ۳۰ هزار تن در سال ۹۷ و فروش محصولات نهایی از ۱۱۰ هزار تن به ۱۷۰ هزار تن افزایش یافت که موجب رشد حدود ۱۱ درصدی سهم بازار و سود شرکت شد. اسحاقی تاکید کرد: طی ۶ سال اخیر برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، باعث شد تا رکورد تولید، فروش، صادرات، صادرات روغن موتور، سود و کاهش خام‌فروشی شکسته شود و سال گذشته بی‌نظیرترین سال ایرانول با رشد اکثر شاخص‌ها از ابتدای تاسیس تاکنون رقم خورد. وی تصریح کرد: به‌رغم تمام سختی‌ها، نقش تحریم‌ها و کاهش قیمت محصولات صادراتی در سال‌جاری، در هشت ماه ابتدای امسال حدود ۲۰ هزار میلیارد فروش داشتیم که تقریبا به اندازه فروش کل سال گذشته است.
 • تلاش برای ایجاد خط اعتباری جدید برای کارگزاری بورس بیمه ایران

  گروه بنگاه‌ها: سرپرست جدید بیمه ایران گفت: به‌عنوان سهامدار عمده کارگزاری بورس بیمه ایران حمایت حداکثری خود را برای رسیدن به ۱۰ کارگزاری اول بازار سرمایه اعلام می‌کنم. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، محمد رضایی در دیداری از کارگزاری بورس بیمه ایران افزود: این شرکت طی مدت کوتاهی، با ارتقای بیش از ۵۱ رتبه‌ای از رتبه ۷۶ به ۱۵ در بخش اوراق رسیده و در بین ۲۵ کارگزاری برتر بازار سرمایه قرار داد. وی تصریح کرد: برنامه‌ها و استراتژی‌های آتی این کارگزاری و پیشرفت آن طی مدت کوتاه باعث شد حمایت خود را در راستای تحقق اهداف این کارگزاری داشته باشیم. وی همچنین ادامه داد: در راستای حمایت از مشتریان این کارگزاری، حمایت‌هایی در زمینه‌های مختلف از جمله اخذ خط اعتباری جدید توسط این کارگزاری خواهیم داشت. محمود رباطی، رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه در این بازدید عملکرد و برنامه‌های آتی شرکت را برای سرپرست بیمه ایران و هیات‌همراه تشریح کرد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر