آرشیو روزنامه شماره ۴۷۲۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۷۲۶

 • جدی‌ترین افت بورس سال ۹۸

  شروین شهریاری
  دنیای اقتصاد: بورس تهران در هفته جاری سرانجام رکورد رشدهای بی‌وقفه دو ماه اخیر را واگذاشت تا با تجربه دو روز منفی نسبتا سنگین (یکشنبه و سه‌شنبه) و عقب‌نشینی ۴درصدی شاخص سهام، روی منفی خود را به فعالان بازار نشان دهد. به این ترتیب با کاهش بیش از ۱۴ هزار واحدی شاخص کل از نقطه اوج اخیر، عملا بورس تهران حدود ۵ درصد از قله به تازگی فتح شده خود فاصله گرفته است.
 • کاهش هیجان فروشندگان سهام

  دنیای اقتصاد: شاخص بورس معاملات روز گذشته را نیز کاهشی به پایان رساند تا در مجموع با افت ۴ درصدی، منفی‌ترین هفته سال ۹۸ را تجربه کند. انگیزه بالای شناسایی سود و هراس از خروج نقدینگی مهم‌ترین عوامل اصلاح شناخته می‌شوند. با این حال، روند معاملات دیروز نشان‌دهنده فروکش نسبی هیجان فروشندگان بود؛ به‌طوری‌که حجم صف‌های فروش نسبت به روز سه‌شنبه یک‌سوم شد. امری که البته با استقبال زیاد خریداران مواجه نشد و معاملات را در سطوح پایین‌تری نسبت به میانگین هفته‌های اخیر نگه داشت.
 • معرفی ۲۰ ریسک کلیدی در حسابرسی داخلی

  محمد غواصی‌کناری/ دانشجوی دکترای حسابداری دانشگاه تهران شاهرخ شهرابی/ دانشجوی دکترای حسابداری دانشگاه تربیت مدرس
  در هشت قسمت پیشین، ۱۳ ریسک از مجموع ۲۰ ریسک مطرح‌شده در مدل «رادار ریسک» مورد بررسی قرار گرفت. در قسمت نهم، دو حوزه بااهمیت دیگر یعنی «سیستم‌های مدیریت هم‌راستایی با قانون و مقررات، حسابرسی فرهنگ و اصول اخلاقی سازمان» و «کارآیی و اثربخشی فرآیندهای عملیاتی» مورد بحث قرار گرفته است.

بیشتر

بیشتر