آرشیو روزنامه شماره ۴۷۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۷۲۵

 • تغییر جبهه صف‌نشینان بورس

  دنیای اقتصاد: دیروز شاخص سهام با افت دسته‌جمعی قیمت‌ها تن به اصلاح بیش از ۲ درصدی داد. به این ترتیب، میزان رشد شاخص کل از ابتدای سال به ۷۶ درصد محدود شد. صف‌آرایی سراسیمه فروشندگان و تلاش اهالی تازه‌وارد بورسی و سرمایه‌گذاران عمدتا کوچک‌مقیاس برای شناسایی سود کسب‌شده، خالص تغییر مالکیت روزانه سهام را پس از ۱۳ روز کاری به سمت سهامداران حقوقی تغییر داد. طبق آرای ۱۰ کارشناس سهام نیز موج اصلاحی اخیر برای ادامه حرکت متعادل شاخص طبیعی است و همچنان بخش‌هایی از شرکت‌های بنیادی در مقابل رقبا ظرفیت رشد دارند.
 • چالش بالادست صنعت مس

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد: در حاشیه دومین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع غیرآهنی ایران و فناوری‌های وابسته، میزگردی با عنوان «چالش‌های فراروی اکتشاف کانسارهای فلزی غیرآهنی» برگزار شد که در آن مهم‌ترین چالش‌ها در حوزه قوانین و مقررات و اکتشافات معادن جدید مورد بررسی قرار گرفت.
 • اصلاح ۲درصدی شاخص سهام

  دنیای اقتصاد: بازار سهام روز گذشته با افت ۶۴۴۰ واحدی نماگر اصلی خود مواجه شد و به میانه کانال ۳۱۴ هزار واحدی وارد شد. در این روز عمده نمادهای بازار قرمزپوش شدند و شاهد انتظار قابل‌توجه نقدینگی در صف‌های فروش در حدود ۷۰ درصد از نمادهای معاملاتی بورس تهران بودیم. به این ترتیب در شرایطی که در ساعات اولیه معاملات، نمادهای بانکی شدیدترین میزان ریزش قیمت را تجربه می‌کردند، در ادامه این موج منفی به کل بازار سرایت کرد و در نهایت حدود ۹۰ درصد از سهام در محدوده منفی به معاملات روزانه خود پایان دادند.
 • رشد ۴۱ درصدی پرتفوی بورسی هلدینگ صدرتامین

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل هلدینگ صدر تامین درخصوص عملکرد مالی در ۶ ماه نخست سال ۹۸، از فروش ۱۶۴۰ میلیارد تومانی و رشد ۳۰ درصد بیش از مقدار پیش بینی شده این مجموعه خبر داد. غلامرضا سلیمانی در این خصوص اظهار کرد: درصد پوشش بودجه تولید این شرکت نیز ۱۵ درصد بیشتر از بودجه مصوب شده است.
 • استمرار کیفیت در تولید و صادرات پگاه فارس

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل پگاه فارس گفت: این شرکت بزرگ‌ترین شرکت لبنی در جنوب کشور است که ظرفیت دریافت روزانه ۵۵۰ تن شیرخام را دارد. به گزارش «دنیای اقتصاد»، حمید باغبان‌باشی با اشاره به تجهیزات و ماشین‌آلات پیشرفته موجود در پگاه فارس افزود: امکانات و دستگاه‌هایی که در فرآوری و تولید محصولات پگاه فارس به‌کار می‌رود باعث می‌شود محصولات تولیدی این شرکت از نظر کیفیت در سطح بالایی قرار داشته باشند.

بیشتر

بیشتر