آرشیو روزنامه شماره ۴۷۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۷۲۳

 • فروکش عطش خرید سهام؟

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران پس از ۴ صعود متوالی و افزایش بیش از ۴ هزار واحدی، روز گذشته تن به اصلاح داد و با ثبت بیشترین میزان افت از ۲۷ شهریورماه، به محدوده ۳۲۰ هزار واحدی عقب نشست. کاهش ۲/ ۲ درصد نماگر اصلی بازار سهام طی معاملات این روز در حالی رقم خورد که همچنان ارزش دادوستدها در سطوح بالایی قرار دارد.
 • سبقت صندوق‌ها از شاخص بورس

  دنیای اقتصاد: افت بیش از ۷ هزار واحدی نماگر بورس در روز گذشته بار دیگر نشانه‌های هیجان‌زدگی معامله‌گران را هویدا کرد. بسیاری از کارشناسان معتقدند ورود سرمایه تازه‌واردها از مسیر دوم از تلاطم قیمت‌ها می‌کاهد. عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام نشان می‌دهد حدود ۶۰ درصد آنها در شهریور بازدهی بیش از رشد شاخص کل بورس داشتند. مدیریت دارایی عموم به وسیله این گروه‌های تحلیلی در کنار کسب سود مناسب می‌تواند آرامش بیشتری را بر روند بورس تهران نیز حکمفرما کند.
 • روند معکوس سهام و بدهی در فرابورس

  دنیای‌اقتصاد: روز یکشنبه سطح عمومی قیمت سهام در بازارهای چندگانه فرابورس ایران کاهش یافت. شاخص کل این بازار با افت قیمت در ۷۸ درصد از تعداد کل نمادهای فرابورسی حاضر بر تابلوهای اول و دوم ۵/ ۱ درصد عقب نشست و بیشترین افت را از ۲۷ شهریور رقم زد. فشار عرضه در بازار پایه نیز بهای قریب به اتفاق نمادهای فرابورسی را زیر فشار عرضه گذاشت. همچنین در بازار اوراق وام مسکن نیز شاهد تشدید روند نزولی قیمت بودیم.
 • آثار افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی بر دارایی‌ها

  سعیده امیراحمدی کارشناس بازار سهام
  اداره نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق‌بهادار با صدور ابلاغیه مورخ ۲۷تیرماه سال‌جاری درخصوص نحوه انتخاب کارشناسان رسمی جهت تجدید ارزیابی دارایی‌ها، زمینه لازم جهت انجام افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت‌های بورسی را فراهم کرد.
 • سمینار چشم‌انداز بازارها در نیمه دوم سال ۹۸

  دنیای‌اقتصاد: طی یک‌سال اخیر، بازارهای سرمایه‌گذاری در ایران دستخوش تحولات قابل‌توجهی بوده ‌اند با این حال با وجود تقاضا برای اطلاع از کم وکیف این بازارها، تحلیل‌های قابل اتکایی مشاهده نمی‌شود. این در حالی است که تشخیص روندهای حرکتی بازارها، شناسایی حباب‌ها، ورود و خروج به موقع بازارها و در یک کلام استفاده بهینه از فرصت‌های سرمایه‌گذاری، ضرورتی انکارناپذیر برای فعالان اقتصادی است. در پاسخ به این نیاز، گروه رسانه‌ای «دنیای‌اقتصاد» در روز پنج‌شنبه ٢٥ مهر ماه از ساعت ١٤ تا ١٩ سمینار «چشم‌انداز بازارها در نیمه دوم سال ٩٨» را برگزار می‌کند تا به تاثیر شرایط جدید اقتصاد ایران بر بازارهای مختلف،‌ با تاکید بر بازارهای بورس، مسکن، طلا، ارز و بانک، به منظور ارائه استراتژی سرمایه‌گذاری بهینه برای فعالان اقتصادی پرداخته شود. شایان ذکر است سخنرانان این سمینار آقایان حسین عبده‌تبریزی، بهروز ملکی، علی سرزعیم و ولید هلالات هستند. علاقه‌مندان می‌توانند از طریق تلفن‌های ٨٧٧٦٢٤١٦ و ٨٧٧٦٢٤١١ برای حضور در این سمینار ثبت‌نام کنند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر