آرشیو روزنامه شماره ۴۷۱۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۷۱۳

 • آرامش بورس پس از سه جهش

  دنیای اقتصاد: شتاب قابل‌ملاحظه شاخص سهام در مسیر صعودی طی معاملات روز گذشته افت کرد. هر چند شاخص کل در ادامه سیر صعودی خود افزایشی معادل ۷۳۵ واحد را ثبت کرد و به رکورد ۳۱۲ هزار واحدی دست یافت، اما مسیر رفت و برگشتی بهای عموم سهم‌ها و افت محسوس آخرین قیمت از ضعف تقاضا و فشار مضاعف سهامداران برای شناسایی سود حکایت داشت. ضمن اینکه تغییر لحن اروپایی‌ها با انتشار بیانیه مشترک علیه ایران هم تا حدودی بورس‌بازان را نگران کرد و باعث شد تا انگیزه‌ها برای عرضه سهام تقویت شود. پایداری ارزش بالای معاملات و وجود تقاضا در سطوح منفی قیمت‌ها نشان داد که امید برای ادامه روند صعودی به قوت خود باقی است. همزمان با اخبار ضد و نقیض سیاسی، جریان انتشار کارنامه‌های ماهانه عامل مهمی است که می‌تواند توزیع نقدینگی را طی سه، چهار روز آینده دستخوش تغییر کند. فضای حاکم بر معاملات پشتوانه تحلیلی صاحب‌نظران بورسی را هم با خود دارد که برای شاخص سهام در نیمه دوم سال انتظار بازدهی ۲۰ درصدی را دارند.
 • آبی برآتش بازارپایه

  علیرضا توکلی
  دنیای اقتصاد : عصر یکشنبه خبر آمد که مدیریت فرابورس با استفاده از اختیارات خود در قوانین جدید بازارپایه، دامنه نوسان تابلوهای رنگی را از هفتگی به روزانه تبدیل کرده، موضوعی که پیش از این از سوی برخی فعالان بازار به عنوان راه‌حلی ساده برای ساماندهی این بازار مطرح شده بود. این اصلاح به احتمال زیاد سبب فروکش کردن اعتراضات و کاهش فشار بر مدیران فرابورس خواهد شد، زیرا در این مورد کار به سوال یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر اقتصاد کشیده شده بود.
 • صعود خفیف نماگر بازار سهام

  دنیای اقتصاد: در ادامه رشد بالای قیمت سهام در روز دوشنبه، دیروز نیز شاخص کل با جهشی ۳۳۰۰ واحدی کار خود را آغاز کرد. اما با گذشت از نیمه بازار، در پی کمرنگ شدن خوش‌بینی‌های سیاسی و افزایش فشار فروش ناشی از شناسایی سود، دماسنج اصلی بازار از سطوح بالای خود عقب‌نشینی کرد تا جایی که در انتهای روز معاملاتی رشد خفیف ۷۳۵ واحدی را نسبت به روز دوشنبه تجربه ‌کرد. به این ترتیب نماگر اصلی بازار سهام با توقف در سطح ۳۱۲ هزار و ۲۰۶واحدی، رکورد جدیدی در کارنامه خود ثبت کرد.
 • آثار مالیاتی روش‌های مختلف تحصیل ‌دارایی‌ها

  وحید پورمشرفی / حسابدار رسمی
  موضوع این مقاله، تحصیل ‌دارایی‌ها از منظر آیین‌نامه ضوابط استهلاک ‌دارایی‌های ثابت استهلاک‌پذیر است. که در راستای اجرای مفاد ماده ۱۴۹ اصلاحی مصوب ۳۱/ ۴/ ۱۳۹۴، بهمن‌ سال ۱۳۹۵ از سوی سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغ شده است. براساس آیین‌نامه مذکور، از بین حالات مختلف تحصیل دارایی،‌ صرفا خرید و معاوضه به‌عنوان تنها روش‌های تحصیل دارایی مورد توجه قرار گرفته و مستفاد از ضوابط آن، قبول هزینه استهلاک ‌دارایی‌های استهلاک‌پذیر منوط به تحصیل دارایی به یکی از دو حالت یاد شده است.
 • رویکردهای بهبود مستمر و استراتژی‌های توسعه بازار در فولاد هرمزگان

  گروه بنگاه‌ها: مجموعه فروش و بازاریابی شرکت فولاد هرمزگان همواره با به‌کارگیری رویکردهای بهبود مستمر و استراتژی‌های توسعه بازار، در راستای جلب نظر مشتریان و ارائه محصولات مطابق با نیاز بازار، اهداف و برنامه‌های خود را تدوین می‌کند.
 • برگزاری هفدهمین همایش ملی حسابداری ایران

  دنیای اقتصاد: هفدهمین همایش ملی حسابداری ایران در روزهای ۳ و ۴مهرماه سال‌جاری در شهر قم برگزار می‌شود. امسال دانشکده مدیریت و حسابداری پردیس فارابی دانشگاه تهران در روزهای ۳ و ۴ مهرماه ۱۳۹۸ با همکاری اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، دانشجویان، تشکل‌ها و نهادهای حرفه‌ای، ارگان‌های دولتی و انجمن‌های علمی و حرفه‌ای حسابداری ایران، هفدهمین همایش ملی حسابداری ایران را با عنوان «حسابداری و فناوری‌های نوین» در شهر قم برگزار می‌کند. در این راستا محمدرضا مهربان‌پور، دبیر علمی هفدهمین همایش ملی حسابداری ایران با اشاره به اینکه همایش مزبور با ۳۵ سال سابقه برگزاری، قدیمی‌ترین، جامع‌ترین و معتبرترین کنفرانس ملی حسابداری در سطح کشور است، گفت: همایش ملی حسابداری که در سال‌های اخیر بدون وقفه و به‌صورت منظم برگزار شده، هر ساله در یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور برگزار می‌شود. این همایش اکنون به نماد و رویداد اصلی رشته و حرفه حسابداری و حسابرسی کشور تبدیل شده است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر