آرشیو روزنامه شماره ۴۷۱۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۷۱۲

 • نیمه دوم بورس از ۶۳ دوربین

  دنیای اقتصاد : پس از عملکرد درخشان در نیمه نخست، بورس تهران پاییز را با جهش بیش از ۹ هزار واحدی آغاز کرد. صعود ۳ درصدی شاخص سهام با هجوم نقدینگی به سمت بزرگان بورس رقم خورد. تنها یک ماه تا انتشار عملکرد نیمه نخست شرکت‌ها فرصت باقی مانده است و در شرایطی که هجوم نقدینگی، رشدهای مداوم قیمتی را رقم می‌زند ۶۳ گروه تحلیلی نیز دور جدید اجماع از پیش‌بینی سودآوری ۹۱ شرکت و همچنین برآورد متغیرهای کلان در سال ۹۸ و ۹۹ را به بازار ارائه داده‌اند.
 • پرتاب ۹ کانالی شاخص سهام

  فاطمه اسماعیلی
  دنیای اقتصاد : معامله‌گران بورس تهران با آغاز نیمه دوم سال شاهد رشد پرشتاب قیمت‌ سهام و عبور شاخص کل از سطح ۳۱۱ هزار واحدی بودند. در این میان هجوم خریداران به‌ویژه در سهام بزرگ کالایی همچون فلزی‌ها و پتروپالایشی‌ها رشد ۹۳۶۸ واحدی را به ارمغان آورد تا رکورد بیشترین رشد مقداری شاخص سهام شکسته شود. در شرایط فعلی موج خوش‌بینی به‌وجود آمده با تکیه بر سودآوری فعالان بورسی طی ماه‌های اخیر و در نگاه بلندمدت‌تر، از ابتدای سال جاری و نگاه حسرت‌آمیز جاماندگان هجوم پرقدرت نقدینگی تازه به تالار شیشه‌ای را به دنبال داشته است. امری که طی هفته‌های اخیر ارزش معاملات خرد سهام را به سطوح بالاتر از ۲ هزار میلیارد تومان سوق داده است. این میزان از عطش خریداران سبب می‌شود تا بهانه نسبت به واقعیت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شود و اثرات خود را نیز بر روند معاملات بر جا بگذارد.
 • تشریح آخرین وضعیت «ومعادن» از سوی مدیران هلدینگ

  مهتاب رحمتعلی
  گروه بنگاه‌ها : مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری معادن و فلزات روزگذشته در جمع اصحاب رسانه و مدیران ۴ شرکت زیرمجموعه، آخرین دستاوردهای این هلدینگ را تشریح کرد. عزیزالله عصاری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در نشست خبری درباره وضعیت سنگ‌آهن در کشور تصریح کرد: اکنون کمبود سنگ‌آهن و مواد اولیه در کشور داریم و علت آن ضعف حوزه اکتشاف است. برای حل این مشکل نیز کنسرسیوم اکتشاف تشکیل شده و در حال اخذ پهنه هستیم.
 • «توسعه مولد نیروگاهی جهرم» در آستانه عرضه اولیه

  گروه بنگاه‌ها: شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم در حالی قرار است فردا (چهارشنبه) شاهد عرضه ۵درصدی سهام خود در بازار دوم فرابورس ایران باشد که روز گذشته شاهد برگزاری جلسه معارفه با حضور اعضای هیات‌مدیره و نمایندگان سهامدار عمده بود. در این جلسه ظرفیت‌های شرکت، برنامه‌های توسعه‌ای و اقدامات آتی آن تشریح و به این ترتیب «بجهرم» برای عرضه اولیه خود آماده شد.در این جلسه پیمان کنعان مدیرعامل شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم با اشاره به اینکه شرکت در آبان ۱۳۹۰ به ثبت رسیده، گفت: فعالیت عمده شرکت در زمینه طرح، احداث و بهره‌برداری نیروگاه‌ها، خریدوفروش انرژی برق، صادرات و واردات برق است.
 • فرابورس ایران بر مدار بازدهی

  دنیای اقتصاد: روز گذشته همگام با رشد بالای شاخص کل بورس تهران، در فرابورس نیز شاهد جهش ۶/ ۲ درصدی نماگر اصلی این بازار بودیم. به نظر می‌رسد به واسطه تقویت ارزش معاملات در بازار و ورود پول‌های جدید، بازار سهام همچنان به پیشتازی و رکوردشکنی‌های خود ادامه می‌دهد. با رشد دیروز دماسنج اصلی فرابورس ایران، متوسط بازدهی این بازار از ابتدای سال‌جاری به بیش از ۵/ ۸۲ درصد رسیده است.

بیشتر

بیشتر