آرشیو روزنامه شماره ۴۷۰۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۷۰۱

 • خیز بورس برای ابر کانال

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران در ادامه رکوردشکنی‌های خود، روز یکشنبه به رشد ۷/ ۰درصدی دست یافت و فاصله خود را از مرز ۳۰۰ هزار واحد به یک درصد رساند. رکود بازارهای رقیب و جولان سرمایه‌های خرد باعث تداوم رشد همه‌جانبه قیمت‌ها در تالار سهام شد. در شرایطی که نوسانات پردامنه قیمت‌های جهانی سبب شده تا تمرکز نقدینگی به گروه‌های کوچک‌تر بورسی معطوف شود، این سوال مطرح است که برآیند تغییرات بازارهای مرجع و بهانه‌های داخلی شرایط را برای عبور از این مرز حساس فراهم خواهد کرد؟
 • محرک فرابورسی اشتغال‌زایی

  دنیای اقتصاد: در بیشتر کشورهای توسعه‌یافته، اتخاذ سیاست‌های مربوط به حمایت از بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط یا همان SME‌ها (Small & Medium Enterprises) به‌منظور افزایش رشد اقتصادی، ایجاد درآمد و اشتغال از مهم‌ترین اولویت‌های اقتصادی محسوب می‌شود. تا جایی‌که بنگاه‌هاى کوچک و متوسط را می‌توان ستون فقرات اقتصادهاى جهان نامید.
 • چهارمین صعود پیوسته شاخص سهام

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس معاملات روز یکشنبه را با روند صعودی سپری کرد و توانست با رشد ۷۲/ ۰درصدی، به میانه کانال ۲۹۶ هزار واحدی صعود کند. به این ترتیب بازدهی بورس تهران از ابتدای سال جاری تا کنون به ۶۶ درصد رسید. شاخص هم‌وزن هم که روز یکشنبه رشد ۵/ ۱درصدی را تجربه کرد، توانست بازدهی خود از ابتدای سال را به ۱۴۹ درصد برساند. بیشترین بار رشد شاخص سهام در این روز بر دوش نمادهای پالایشی بود.
 • کانون تمرکز فرابورس در روز صعود آیفکس

  دنیای اقتصاد: معاملات روز یکشنبه فرابورس به رشد ۸ واحدی (معادل۲/ ۰درصد) شاخص این بازار منتهی شد. مشابه روند دادوستدهای بورسی شاخص کل فرابورس نیز در معاملات آغازین صعود پرشتاب‌تری را تجربه کرد، اما رفته‌رفته فشار عرضه‌ها سبب شد تا رشد نماگر اصلی این بازار محدود شود.
 • امکان کسر کل حق بیمه پرداختی از درآمد مشمول مالیات حقوق و دستمزد

  حمید خادم حسابدار رسمی
  مطابق با بند ۲ بخشنامه مورخ ۷ بهمن ۱۳۸۳ سازمان امور مالیاتی، «کارفرمایان بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی می‌توانند صرفا با کسر دو هفتم از سهم حق بیمه پرداختی حقوق‌بگیران بیمه شده و کارفرمایان بیمه‌شدگان سازمان خدمات درمانی و سایر موسسات بیمه‌گر ایرانی نیز می‌توانند با کسر کل سهم حق بیمه پرداختی حقوق‌بگیران بیمه شده خود، از درآمد حقوق آنان و با قید میزان آن در فهرست‌های حقوق، تسلیمی به اداره امور مالیاتی ذی‌ربط، مالیات متعلق را محاسبه کنند.»

بیشتر

بیشتر