آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۸۷

 • ماه متفاوت بورس و دلا‌ر

  دنیای اقتصاد : بازارهای داخلی در دومین ماه تابستان گرچه مسیر ماه‌های قبل را ادامه دادند، اما جنس نوسان قیمتی بازارها متفاوت بود. شاخص کل بورس تهران در مسیر پرشتاب صعودی خود در مرداد نیز رشد ۵ درصدی را به ثبت رساند. شاخص کل‌هموزن با اثرگذاری یکسان نمادها، رشد ۲۰ درصدی را تجربه کرد. برخلاف ماه‌های گذشته که اتفاق نظر بر ارزندگی سهام وجود داشت شدت تقابل نظرات درخصوص حباب قیمتی یا ارزندگی سهام به اوج خود رسید. در این میان رالی کوچک‌ترهای بورسی نیز مباحث پیرامون حباب قیمتی در این نمادها را بیش از پیش تشدید کرد. اما بازار دلار جهت خلاف بورس را که مسیری صعودی داشت در پیش گرفت. دلار به حرکت در مسیر نزولی همچون ماه‌های قبل ادامه داد؛ به گونه‌ای که برخی وضعیت بازار را این‌گونه توصیف می‌کردند؛ انجماد ارزی در میانه تابستان. مهم‌ترین شاهد این توصیف ثبت رکورد نزولی و پایین‌ترین درجه انحراف معیار بود. انحراف معیار دلار نسبت به میانگین ماهانه به ۱۶۷ تومان رسید که کمترین میزان از اسفند ۹۶ بود. دلار در مرداد افت ۵ درصدی را تجربه کرد. نزول و کاهش شدت نوسان ارزی اثرات خود را در بازار سکه نیز منعکس کرد و با وجود رشد ۵ درصدی قیمت طلا در بازار جهانی اما سکه نیز افت ۸/ ۱ درصدی را در مرداد تجربه کرد.
 • مرداد ۹ درصدی فرابورس

  دنیای اقتصاد: پرونده فرابورس ایران در دومین ماه تابستان در شرایطی بسته شد که نماگر این بازار در آخرین روز کاری مردادماه در سطح ۳۵۷۹ واحدی قرار گرفت و با ثبت رشد ۳/ ۹درصدی معاملات این ماه از سال را به پایان رساند. در این ماه علاوه‌بر شاخص کل فرابورس ایران، دیگر متغیرها شامل ارزش بازار، حجم و ارزش معاملات نیز روند رو به صعودی را تجربه کردند.
 • ضعیف‌ترین ماه شاخص سهام در سال ۹۸

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد : بورس اوراق بهادار تهران معاملات روز چهارشنبه را در حالی با رشد ۲/ ۱ درصدی به پایان برد که به این ترتیب کارنامه بازار سهام در مرداد با رشد ۲/ ۵ درصدی همراه شد. به این ترتیب بازدهی بورس تهران از ابتدای سال‌جاری تاکنون به حدود ۴۹ درصد رسید.
 • تقسیم سود ۴۵ تومانی در مجمع «تاصیکو»

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی سالانه تاصیکو با تقسیم سود ۴۵ تومانی به ازای هر سهم، دو برابر سال گذشته سود نقدی تقسیم کرد.
 • اقدامات بین‌المللی بورس

  ایسنا: مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور بین‌الملل، اقدامات سازمان بورس و اوراق بهادار را در زمینه بازارهای بین‌المللی و همکاری‌های مشترک تشریح کرد.

بیشتر

بیشتر