آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۸۳

  • مسیریابی نقدینگی در بورس

    دنیای‌اقتصاد : معاملات روز گذشته بورس تهران با برآیند خنثای شاخص کل همراه بود. این اتفاق در حالی رخ داد که در ساعات ابتدایی شاهد رشد مقطعی شاخص کل بودیم؛ ولی عرضه‌های زیاد در نمادهای شاخص‌ساز به از بین رفتن اثر رشد صبحگاهی انجامید. افزایش حجم و ارزش معاملات و تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی در روزهای اخیر علاوه بر سیگنال ورود نقدینگی به بورس حاکی از تشدید تقابل دیدگاه‌های مختلف در میان اهالی بازار سرمایه است؛ موضوعی که در برخی از بخش‌ها نسبت ریسک به بازدهی سهام را بالا برده‌ است.
  • روز کم‌دامنه شاخص سهام

    دنیای اقتصاد: در نیمه اول معاملات بورس تهران در روز گذشته، شاهد تقاضای قوی برای سهام شرکت‌های بزرگ‌تر به ویژه کالایی‌ها بودیم. به واسطه تقاضای پرقدرت شکل گرفته شاخص کل بورس تهران کانال ۲۶۲ هزار واحدی را نیز فتح کرد. اما فشار ناشی از شناسایی سود از سوی سهامداران، موجب شد دماسنج اصلی بورس تهران تاب ماندن در این کانال جدید را نداشته باشد و عقب‌نشینی کند. این در حالی است که نماگر هموزن با اثرگذاری یکسان نمادها، همچنان با شتاب بالا به رشد خود ادامه می‌دهد. در همین حال شاهد تقویت ارزش معاملات خرد بودیم. به‌نظر می‌رسد تقویت جریان پولی ضامن رشد بازار سهام است.
  • دو زیرمجموعه تاصیکو در راه بازار سرمایه

    گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل هلدینگ صدر تامین از عرضه ۲ شرکت صنایع سرام آرا و زغال‌سنگ پروده طبس در بازار سرمایه در سال‌جاری خبر داد. غلامرضا سلیمانی با اشاره به بازدهی مناسب تاصیکو از زمان عرضه اولیه تاکنون گفت: در این دوره مدیریت جدید تلاش خواهیم کرد پیش‌بینی سود هر سهم تاصیکو با افزایش مناسب و قابل‌قبولی برخوردار شود وEPS را دو برابر خواهیم کرد. وی درباره شرکت‌های زیرمجموعه تاصیکو گفت: شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین شامل ۱۲ شرکت مدیریتی و ۱۳ شرکت وابسته است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر