آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۷۱

 • گسل‌های فعال رونق بورس

  سلیمان کرمی
  دنیای اقتصاد: بازار جهانی بار دیگر در تعطیلات پایان هفته فعالان بازار‌های داخلی به خصوص معامله‌گران سهام را غافلگیر کرد. برخی رسانه‌های اقتصادی بین‌المللی هفته گذشته را مهم‌ترین هفته سال ۲۰۱۹ برای بازارها عنوان کرده بودند که با نوسان عجیب قیمت‌ها در بازار جهانی درک این موضوع در شرایط کنونی راحت‌تر است. فدرال رزرو آمریکا برای نخستین بار در ۱۰ سال نرخ بهره خود را به اندازه ۲۵/ ۰ درصد کاهش داد اما واکنش به این موضوع طی ساعات پس از اعلام این خبر مهم متفاوت از آنچه بود که فعالان بازار جهانی انتظارش را می‌کشیدند. این پایان راه نبود و تعطیلات بورس تهران در پایان هفته آبستن اخبار داغ‌تری نیز بود که نوسان قیمتی شدید کامودیتی‌ها در بازار جهانی را به دنبال داشت.
 • همنوایی حق تقدم‌ها با قیمت سهام

  علیرضا توکلی
  دنیای اقتصاد : هفته گذشته که روند کلی بازار مثبت بود، معاملات حق‌تقدم‌ها نیز مثبت و بعضا هیجانی بود، به‌گونه‌ای که در مواردی قیمت حق‌تقدم بالاتر از خود سهم شد. البته شاهد به تعادل رسیدن موارد مشابهی بودیم که در هفته قبل از آن وجود داشت. دراین گزارش به وضعیت هفتگی افزایش سرمایه‌ها از مرحله صدور مجوز توسط سازمان بورس تا ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها پرداخته می‌شود. حرف «ح» پس از نمادهای بورسی به معنی «حق‌‌تقدم» و حرف «ج» به معنی «سهام جایزه» است.
 • نگاه بازار سهام به تک سهم‌ها

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد : بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته با استقبال از گزارش‌های سه ماهه و همچنین گزارش‌های عملکرد تیرماه شرایط متعادلی را پشت سر گذاشت. به‌طوری‌که در نهایت بازدهی ۶/ ۰درصدی در کارنامه هفتگی بازار ثبت شد.
 • معرفی ۲۰ ریسک کلیدی در حسابرسی داخلی

  محمد غواصی کناری، دانشجوی دکترای حسابداری دانشگاه تهران شاهرخ شهرابی، دانشجوی دکترای حسابداری دانشگاه تربیت مدرس
  در قسمت‌های پیشین، پنج ریسک «دیجیتال‌سازی، انقلاب چهارم صنعتی و اینترنت اشیا»، «رایانش ابری»، «قانون حفاظت داده‌های عمومی اتحادیه اروپا»، «امنیت سایبری» و «تداوم فعالیت کسب‌وکار و واکنش به بحران» مورد بحث قرار گرفت. در قسمت پنجم این نوشتار، به دو ریسک دیگر با عناوین «مدیریت سرمایه در گردش خالص» و «اندازه‌گیری‌های مالی غیرمنطبق بر اصول پذیرفته شده‌ حسابداری» پرداخته شده است.
 • افزایش ۱۰۰ درصدی سرمایه شرکت سیمان هرمزگان

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت سیمان هرمزگان روز دوشنبه هفتم مرداد در مرکز همایش‌های بین‌المللی هتل ارم تهران برگزار شد و با افزایش سرمایه شرکت موافقت شد.

بیشتر

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر