آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۶۶

 • پیدا و پنهان کم رمقی بورس

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران روز گذشته افت حدود ۵۸۹ واحدی را تجربه کرد. گرچه افت شاخص سهام چندان چشمگیر نبود اما نگاهی به سطوح قیمتی کنونی و نسبت قیمت به درآمدهای انتظاری نشان از هیجان معاملاتی در مسیر منفی دارد. تردیدها بر سر ارزندگی سهام افت شدید ارزش معاملات را به دنبال داشته است. ارزش معاملات دیروز بورس تهران به کمتر از ۵۰۰ میلیارد تومان رسید. ریزش شدید ارزش معاملات و در حالی‌که سهام افت اندکی را تجربه کرد می‌تواند به تردید فعالان بازار نسبت به ارزندگی سهام اشاره داشته باشد اما بیش از آن می‌توان با عنوان عقب‌نشینی نسبی فروشندگان با کمرنگ شدن نظرات منفی از آن نام برد.
 • زمان ابلاغ نتیجه نهایی تغییرات بازارپایه

  سنا: مدیر نظارت بر بورس‌ها در بررسی روند قوانین بازار پایه فرابورس اظهار کرد: سیاست سازمان بورس بر این است که ریزساختارهای مربوط به این بازار تغییر پیدا کند؛ به‌طوری که افراد سرمایه‌گذار، تفاوت این بازار که اصطلاحا پذیرفته شده نیست و فقط درج شده است را درک کرده و مشروع بدانند. محسن خدابخش اضافه کرد: البته این درحالی است که از سالیان گذشته هم برای اینکه سرمایه‌گذاران تفاوت این بازار را با بقیه بازارها بدانند؛ بیانیه‌ای ابلاغ شد تا سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند به این بازار ورود پیدا کنند متوجه تفاوت‌های آن باشند. وی درخصوص بازارپایه و نتیجه جلساتی که چند وقت اخیر در این راستا برگزار شده است، اظهار کرد: تقریبا تمام کسانی که درگیر بازار پایه فرابورس بودند، شامل کارگزاران و صاحبنظران درخصوص لزوم ایجاد تغییرات در این بازار توافق دارند و در همین راستا نیز به زودی شاهد تغییراتی در این بازار خواهیم بود.
 • جورچین «مبارکه» در «گل‌گهر»

  زهرا مجتهد
  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی به‌طور فوق‌العاده شرکت گل‌گهر به درخواست یک‌پنجم از سهامداران این شرکت روز گذشته برگزار شد و در نهایت فولاد مبارکه به سه کرسی خود در «کگل» دست یافت. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، در مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی ۹۷ این شرکت در تیرماه، هیات مدیره گل‌گهر دستخوش تغییر شده و با ورود سرمایه‌گذاری مهر به این شرکت از میزان کرسی شرکت فولاد مبارکه در گل‌گهر کاسته شد. همچنین این اتفاق درخصوص کرسی «ومعادن» به‌طور مشابه دیده شد و صبانور نیز از ترکیب هیات مدیره خارج شد. برهمین اساس بر پایه ماده ۹۵ قانون تجارت به درخواست ۲۰ درصد از سهامداران گل‌گهر، مجمع فوق‌العاده به منظور لغو هیات مدیره انتخاب شده در مجمع قبلی برگزار شد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر