آرشیو روزنامه شماره ۴۶۵۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۵۷

 • ریزش بورس در ۱۰ برداشت

  بهزاد بهمن‌نژاد
  دنیای اقتصاد: سومین افت بزرگ بورس تهران در سال ۹۸ با ریزش هفت هزار واحدی شاخص کل به ثبت رسید. در این شرایط، سریالی از دلایل کاهنده میان فعالان بازار سهام به‌وجود آمد که هر کدام به توضیح این افت می‌پرداخت. پراکندگی گمانه‌زنی‌ها نشان می‌دهد نمی‌توان با ساده‌سازی فضا، یک علت را برای هجوم عرضه‌کنندگان ارائه کرد. همچنین بررسی فرضیات مختلف به‌طور مشخص از هیجانی بودن حداقل بخشی از رفتار معامله‌گران حکایت دارد. جایی که صف‌های خرید اوایل هفته جای خود را به فروش‌های دسته‌جمعی داد و در نهایت بیش از ۹۰ درصد نمادهای بورسی را قرمزپوش کرد.
 • پوشش تورمی ناکارآمدی بنگاه‌های اقتصادی

  دنیای اقتصاد: بازار سهام با قرار گرفتن در فصل داغ مجامع و همچنین گزارش‌های بنیادین شرکت‌ها و تورم موجود در دارایی‌ها، مورد اقبال سرمایه‌گذاران واقع شده است. به عبارت دقیق‌تر تورم و نرخ ارز به‌عنوان دو موتور اصلی رشد شرکت‌های بورسی مطرح هستند که هردو مولفه هر چند در شرایط وخیم اقتصادی رشد می‌کنند، ولی می‌توانند تحقق سودهای مناسب را به دنبال داشته و به نوعی سرپوشی بر ناکارآمدی مدیریتی باشند.
 • ریزش سهام در بزنگاه بنیادی

  دنیای اقتصاد: روز گذشته بورس تهران در مدار منفی معاملات قرار گرفت و با افت ۸/ ۲ درصدی نماگر اصلی رکورد دو ماهه بیشترین افت ارزش بازار را شکاند. عقب‌نشینی هفت کانالی شاخص سهام طی معاملات دیروز در حالی رقم خورد که بازار سهام در آستانه رونمایی از گزارش‌های فصلی شرکت‌ها قرار دارد و مجامع بنگاه‌های بورسی نیز از رویدادهای مثبت بنیادی به ویژه در شرکت‌های صادرات‌محور خبر می‌دهد.
 • افزایش قیمت گندله و کنسانتره در یک روند سه‌ماهه

  زهرامجتهد
  گروه بنگاه‌ها: به دنبال افزایش قیمت محصولات در بخش معدنی زنجیره ارزش فولاد، نماد غول‌های معدنی کشور در بورس با توقف همراه شد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، صبح روز گذشته نماد معاملاتی گل‌گهر و چادرملو در پی شفاف‌سازی قیمت محصولات کنسانتره و گندله از سوی ناظر بازار متوقف شد. از ابتدای سال‌جاری معدنی‌ها تلاش کردند تا با رایزنی‌هایی به افزایش قیمت در محصولات معدنی فرآوری شده خود دست یابند. در نتیجه پیگیری‌های انجام شده و سخنان محمود نوریان، مدیرعامل معدنی و صنعتی چادرملو در حاشیه مجامع گل‌گهر و سرمایه‌گذاری معادن و فلزات، بر ضرورت تغییر قیمت محصول گندله و کنسانتره با توجه به تغییر نرخ ارز و اختلاف شدید قیمت‌های داخلی این دو محصول با قیمت جهانی تاکید شد.
 • استفاده کرمان خودرو از ظرفیت بازار سرمایه

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو در حاشیه برگزاری مجمع عادی سالانه این شرکت، با اشاره به ظرفیت‌های قابل توجه بازار سرمایه از برنامه‌ریزی برای بهره‌گیری از پتانسیل این بازار در راستای ایجاد ارزش و تولید ثروت خبرداد. حامد شادکام، مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو با اشاره به فعالیت‌های انجام شده با تشریح دستاوردهای شرکت گفت: گروه اقتصادی کرمان‌خودرو در سال گذشته با تمرکز بر اطلاع‌رسانی به موقع و قابل اتکا، شفافیت اطلاعاتی مجموعه را به نحو چشمگیری بالا برده و در کنار آن ساختار راهبری شرکتی را به منظور صیانت از حقوق سهامداران مستقر کرده است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر