آرشیو روزنامه شماره ۴۶۵۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۵۰

 • شتاب بورس گوشه‌نشینی دلا‌ر

  علی صالحی نجف آبادی
  دنیای اقتصاد: سومین روز از معاملات این هفته را بازارهای ارز و سهام در وضعیتی کاملا متضاد پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری‌که شاخص بورس توانست با یک صعود ۲۸۰۵ واحدی به مرز روانی ۲۵۰ هزار نزدیک‌تر شود تا همچنان یکه‌تاز بازارهای داخلی باشد و اکنون امکان عبور از این مرز مورد ارزیابی فعالان بورسی قرار گرفته است. دلار اما بار دیگر به کانال ۱۲ هزار تومان عقب‌نشینی کرد. بررسی‌ها نشان می‌دهد طی دو هفته اخیر فاصله بین سقف و کف نرخ دلار کمتر از ۳۰۰ تومان بوده که نشان‌دهنده کم‌توجهی سرمایه‌گذاران به این بازار است.
 • شروع متفاوت بازار پایه

  علیرضا توکلی
  دنیای اقتصاد : روز شنبه که تابلوی بازارهای اصلی بورس و فرابورس از سرخی بیشتر نمادها غمناک به نظر می‌رسید در بازار پایه فرابورس وضعیت کاملا معکوسی را شاهد بودیم. در بازار پایه «ج» هم که مدت‌ها بود رشد قیمت‌های بالای ۲۰ درصد به‌جز موارد معدود تایید نمی‌شد، شاهد تسامح ناظر در چند مورد از نمادها بودیم. برخی این رونق را به ماهیت بخشی از نقدینگی وارد شده به بورس نسبت می‌دهند که سودای سودهای بزرگ در سر دارد و عده‌ای دیگر آن را آخرین فرصت‌های کسب سود شیرین و «بدون زحمت تحلیل» می‌دانند که درصورت مصمم بودن سازمان بورس به اصلاح قوانین بازار پایه، تا چندی دیگر در اختیار معامله‌گران قرار دارد.
 • جهش ۲۸۰۵ واحدی بازار سهام

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران در معاملات روز گذشته با یک رکورد شکنی دیگر و صعود ۲۸۰۵واحدی نه تنها به قله ۲۴۹ هزار واحدی دست یافت، بلکه تنها یک قدم تا دستیابی به مرز روانی۲۵۰‌هزار واحدی فاصله دارد.
 • ۱۰۰ ریال سود به ازای هر سهم ایران یاسا

  گروه بنگاه‌ها: در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت ایران یاسا، ضمن تصویب صورت‌های مالی شرکت در سال مالی ۹۷، ۱۰۰ ریال سود به ازای هر سهم میان سهامداران تقسیم شد.

بیشتر

بیشتر