آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۴۹

 • نوسان بورس بر محور تردید

  دنیای اقتصاد: شاخص بورس تهران طی معاملات روز گذشته در ادامه موج متناوبی که از هفته قبل در بازار پدیدار شده بود، ۱۰۰۰ واحد از افت ابتدای هفته را جبران کرد و به کانال ۲۴۶ هزار واحد بازگشت. دو عامل اصلی را می‌توان در تحرکات بورسی طی هفته اخیر موثر دانست. از یک طرف اهالی سهام به گزارش‌های ارسالی از عملکرد شرکت‌ها نظر داشتند و ازسوی دیگر، با وجود سرنوشت مبهم برجام، چشم به گشایش روزنه‌ای در روابط خارجی و شکاف در جبهه تحریم‌ها در معاملات مشارکت کردند.
 • رشد فرابورس در آرامش بازار بدهی

  دنیای اقتصاد: فرابورس ایران طی معاملات روز گذشته بار دیگر بر مدار صعودی قرار گرفت و با رشد ۵/ ۸ واحدی (معادل ۳/ ۰ درصد) در سطح ۳۲۰۱ واحد ایستاد. بر این اساس با احتساب رشد دیروز آیفکس، بازدهی این بازار از ابتدای سال تاکنون به حدود ۴۲ درصد رسید. طی معاملات روز گذشته، فعالان بازار شاهد جابه‌جایی افزون بر یک میلیارد و ۱۸۶ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۷۰۰ میلیارد تومان در بازارهای چندگانه فرابورس بودند. رصد معاملات روز ‌یکشنبه فرابورس ایران نشان‌دهنده بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص این بازار از سوی نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت شیراز، نفت پاسارگاد، کشتیرانی دریای خزر و بانک دی در مجموع به میزان ۷ واحد است. در مجموع طی معاملات این روز، ۶۶ درصد از نمادهای معاملاتی با رشد قیمت همراه شدند. هر چند سهام شرکت‌های سنگ آهن گهرزمین و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه مانع از رشد بیشتر این نماگر شدند.
 • بازگشت «حقیقی» پس از هشت روز

  دنیای اقتصاد: در روزی که شاخص کل بورس تهران توانست با رشد بیش از هزار واحدی، در میانه کانال ۲۴۶ هزار واحدی بایستد، پس از هشت روز غلبه معامله‌گران عمده در سمت خرید، شاهد تغییر زمین بازیگران سهام و ثبت خالص تغییر مالکیت به نام معامله‌گران حقیقی بازار بودیم. دیروز تغییر مالکیت میان بازیگران اصلی بازار به حدود ۶۵ میلیون سهم و در مسیر حقوقی به حقیقی بود. این جابه‌جایی‌ رقمی معادل ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از پرتفوی حقوقی‌ها به سبد سهام معامله‌‌گران خرد بازار منتقل کرد.
 • پایان توزیع سود سهام عدالت سال ۱۳۹۶ شرکت‌های سرمایه‌پذیر

  روابط‌عمومی سازمان خصوصی‌سازی: با پرداخت مبلغ۱۶۲۰ میلیارد ریال به تعداد یک میلیون و ۷۵۶ هزار و ۹۳۷ نفر از مشمولان سهام عدالت مربوط به گروه کارکنان دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان صندوق‌های تامین‌اجتماعی، بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح در دو بانک ملت و رفاه کارگران، توزیع سود سهام عدالت از محل عملکرد سال ۱۳۹۶ شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت که در سال ۱۳۹۷ مصوب شده و توسط سازمان خصوصی‌سازی وصول شده برای مشمولان دارای شماره شبای بانکی در سامانه سهام عدالت عملا به پایان رسید.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر