آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۴ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۱۴

 • بازدهی بازارها در میانه بهار

  دنیای اقتصاد: بورس تهران در ماه اردیبهشت با رشد ۲/ ۵ درصدی، بیشترین بازدهی را بین بازارهای ارز، سکه و سپرده بانکی به ثبت رساند. دلار نیز با افزایش انتهای اردیبهشت و بازگشت به کانال ۱۴ هزار تومانی توانست بازدهی خود را به ۲/ ۴ درصد برساند. کمترین بازدهی ماهانه نیز به سکه تعلق داشت که تنها ۲ دهم درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. در مجموع در میانه بهار هیجانات بازار سهام و ارز بیش از سایر بازارها بود؛ چراکه دو نیمه متفاوت پرنوسان را تجربه کردند.
 • جهش هفت درصدی آیفکس

  مینا افروزی
  دنیای اقتصاد : روز گذشته شاخص کل فرابورس ایران با رشد محدود ۸/ ۰ درصدی تا میانه‌های کانال ۲۶۰۰ واحدی پیش رفت تا پرونده معاملات اردیبهشت ماه با صعود حدود ۷ درصدی بازدهی شاخص بازارهای اول و دوم فرابورس بسته شود. در همین حین، متوسط بهای اوراق خزانه اسلامی نیز افزایش یافت که منجر به عقبگرد میانگین بازدهی اسناد مزبور به میانه سطح ۲۲ درصدی شد. از سویی معاملات اوراق تسهیلات مسکن نیز پس از ریزش مقطعی متوسط قیمت اوراق طی بازه زمانی مطرح شده، در نیمه دوم اردیبهشت ماه رنگ بهبود به خود گرفت. در ماهی که گذشت، عوامل متعددی بازار سهام و نحوه معاملات را تحت تأثیر قرار دادند. مادامی که عاملی همچون نزدیک شدن به موعد مجامع تقاضای عمومی را ترغیب می‌کرد، اصلاح قیمت‌ها در اثر سیگنال منفی افزایش تنش‌های منطقه‌ای با شدت بیشتری به وقوع پیوست.
 • شاخص سهام بر مدار مثبت

  دنیای اقتصاد: بورس تهران در حالی معاملات روز گذشته را با رشد بیش از ۳هزار واحدی (معادل ۵/ ۱درصدی) سپری کرد که توانست بازدهی ۴/ ۲۰درصدی را از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت‌ماه در کارنامه خود ثبت کند.
 • تصویب تقسیم سود ۲۵۰ ریالی در مجمع سرمایه‌گذاری بوعلی

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل سرمایه‌گذاری بوعلی در مجمع سالانه این شرکت گفت: سرمایه‌گذاری بوعلی در سال مالی منتهی به ۳۰ بهمن ۹۷ توانست بالاترین بازدهی و ارزش بازار را در طول فعالیت این شرکت عاید سهامداران خود کند.

بیشتر

بیشتر