آرشیو روزنامه شماره ۴۵۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۵۶۳

 • سرگیجه ارزی بورس تهران

  دنیای اقتصاد: سردرگمی اهالی بازار سهام در پی نوسان نرخ‌های ارز همچنان ادامه دارد. شاخص کل بورس تهران دیروز تحت‌فشار عمومی عرضه یک درصد کاهش یافت و در ارتفاع ۱۶۲ هزار و ۵۹۴ واحدی قرار گرفت. به نظر می‌رسد افت بهای دلار طی روزهای یکشنبه و دوشنبه اثر منفی خود را در بورس تهران بر جا گذاشته است. فشار محسوس فروش، خصوصا در سهم‌های دلاری نشان داد که سهامداران همچنان در ارزیابی اثر نوسان دلار بر سهام وابسته در بورس تهران دچار مشکل هستند که شکل‌گیری نظام چندنرخی ارز نقش جبران‌ناپذیری در این فرآیند داشته است.
 • افت فراگیر بازارهای فرابورسی

  مینا افروزی
  دنیای اقتصاد: روز گذشته، معاملات فرابورس ایران با جریان متداوم کاهش تقاضا و افزایش میل به فروش آغاز شد. فشار عرضه در سهام کالایی و به ویژه نمادهای گروه فلزات از ساعات ابتدایی بازار حرکت نزولی ممتد شاخص کل را به سوی سطح ۲۰۶۴ واحدی سبب شد که افت بیش از ۲/ ۱ درصدی آن را در بر داشت تا بیشترین میزان افت شاخص کل فرابورس ایران از ۱۴ بهمن‌ماه در کارنامه این بازار ثبت شود. از سویی کاهش تقاضا در بازار بدهی نیز متوسط قیمت اوراق را به محدوده منفی کشاند. در همین حین، عقب‌نشینی اقبال سهامداران به معاملات اوراق اسناد خزانه اسلامی، به رشد ۳/ ۰ واحد درصدی متوسط بازدهی موثر این اوراق منتهی شد.
 • کاهش یک درصدی شاخص سهام

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد : بورس اوراق بهادار تهران در ۱۰ روز کاری مانده به پایان سال، چهره یک بازار ضعیف و با کمبود نقدینگی را به خود گرفت، به‌طوری‌که شاخص کل بورس روز گذشته با افت ۱۶۴۵واحدی مواجه شد.
 • شش هدف کلان بورس تهران

  روابط عمومی بورس تهران: بورس تهران در راستای تحقق استراتژی‌های خود فرآیند راه‌اندازی و نهایی شدن اوراق فروش استقراضی، وارانت، اختیار معامله سبد سهام، گواهی سپرده سهام، اوراق سود تقسیمی و اسناد قابل معامله را در برنامه دارد.

بیشتر

بیشتر