شماره روزنامه ۴۵۷۴
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۵۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۵۱۹

 • خون تازه در رگ‌های بورس

  شروین شهریاری
  دنیای اقتصاد: بازار سهام در سومین هفته زمستان روزهای خوبی را پشت سر گذاشت و با تزریق نقدینگی جدید به ویژه از سوی سرمایه‌گذاران حقیقی، فضای با‌نشاط‌تری را تجربه کرد. به این ترتیب با رشد ۴/ ۲ درصدی شاخص بورس در هفته جاری، میزان رشد دماسنج بازار سهام در فصل زمستان و نیز از آغاز سال به ترتیب از ۵ و ۷۱ درصد عبور کرد.
 • سبزپوشی ممتد بازار سهام

  مینا افروزی
  دنیای اقتصاد: آخرین روز معاملاتی هفته جاری با رشد همزمان شاخص کل و شاخص کل هموزن پایان یافت. افزایش ۸۶۲ واحدی شاخص کل، این نماگر را در نزدیکی سطح ۱۶۵ هزار واحدی مستقر کرد و به این ترتیب، هفته سراسر مثبت بازار سهام به سر رسید و رشد هفتگی بیش از ۴/ ۲ درصدی را برای شاخص کل بازار رقم زد.
 • پیشنهاد دو طرح برای مردمی کردن بورس

  فارس: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از ارائه دو طرح به دولت برای افزایش مشارکت مردم در بورس اوراق بهادار و اقتصاد ملی خبر داد. شاپور محمدی در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر کمتر از ۱۰ درصد جمعیت در بازار سرمایه حضور دارند و چه برنامه‌ای برای افزایش مشارکت مردم در بورس وجود دارد، گفت: برای مشارکت عموم مردم در بورس و برای اینکه مردم دچار زیان ناشی از نوسان قیمت سهام نشوند، لازم است در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشارکت کنند.
 • بررسی نقاط ضعف و قوت سامانه معاملاتی بورس

  ایسنا: مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی در بازار سرمایه، راه‌اندازی مسابقه الگوریتمی را یک شیوه نوین در بازارهای مالی جهان دانست و تاکید کرد که این نوع مسابقات نقاط ضعف و قوت سامانه‌های معاملاتی را نیز ارزیابی می‌کند. یاسر فلاح با اظهار این مطلب توضیح داد: مسابقه معاملات الگوریتمی برای نخستین بار در ایران و به‌عنوان اولین تجربه در غرب آسیا به حساب می‌آید. با توجه به اینکه این مسابقه اولین دوره خود را می‌گذراند و دارای اجزای متعدد فنی است، بنا به درخواست تیم‌های شرکت‌کننده دو هفته اول این مسابقات به تست نرم‌افزاری اختصاص یافته است و دوره مسابقه اصلی نیز دو هفته افزایش یافته است.

بیشتر

بیشتر