آرشیو روزنامه شماره ۴۴۹۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۴۹۹

 • شاخص سهام به کف رسید؟

  دنیای اقتصاد: سومین گزارش مورد اجماع پیش‌بینی سود شرکت‌های بورسی منتشر شد. ریزش قیمت‌های جهانی، اصلاح نرخ دلار و چشم‌انداز تحریم‌ها منجر به تعدیل انتظارات از متغیرهای کلان موثر بر سودآوری شرکت‌ها شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد شاخص کل سهام به کف‌ بنیادی نزدیک شده است. رسیدن نماگر کل بازار به سطوح محافظه‌کارانه می‌تواند نویدبخش پایان فشارهای فروش هیجانی بورس تهران باشد. نسبت قیمت به درآمدهای فعلی، نشان می‌دهد بازار سهام می‌تواند سود معقولی را در بازه میان‌مدت عاید سرمایه‌گذاران کند.
 • موج معکوس هیجان در بورس

  فاطمه اسماعیلی
  دنیای اقتصاد : نماگر بورس تهران در پایان معاملات روز گذشته با کاهش ۱۹۵۸ واحدی، دو کانال دیگر عقب‌نشینی کرد و در سطح ۱۵۹ هزار و ۷۴۹ واحدی قرار گرفت. با این اصلاح ۲/ ۱ درصدی، بازدهی شاخص سهام در پاییز به منفی ۵/ ۰ درصد رسید. در این میان به‌نظر می‌رسد ضعف تحلیلی معامله‌گران در کنار قوانین زائد و دست و پاگیر موجود همچون محدودیت دامنه نوسان اصلی‌ترین متهم تشدیدکننده هیجانات در تمامی دوره‌های بورسی است. به این ترتیب علاوه‌بر دوره‌های صعودی شاخص سهام، در زمان ریزش قیمت‌ها نیز این موضوع همچون اهرمی بر روند معاملات اثر می‌گذارد.
 • افت بازارهای فرابورسی

  دنیای اقتصاد: سطح عمومی قیمت سهام فرابورس در معاملات دیروز به کاهش خود ادامه داد. شاخص کل این بازار در چهارمین افت متوالی خود حدود یک درصد دیگر عقب نشست و به سطح ۱۸۱۰ واحد رسید. جو روانی ناشی از عدم قطعیت‌های نهفته در محیط سهام عامل فشار بر قیمت‌ها و خروج سرمایه‌های خرد از سهام ارزیابی می‌شود. همزمان با این اتفاق، قیمت اوراق بدهی برای هفتمین روز پیاپی افزایش یافت که این روند در افت متوسط نرخ بازدهی اسناد خزانه انعکاس پیدا کرد. معاملات بازار پایه و اوراق تسهیلات مسکن نیز غالبا در فضایی منفی به پایان رسید.
 • عقبگرد شاخص بورس به کانال ۱۵۹هزار واحدی

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد : افت پیاپی شاخص کل بورس در روزهای اخیر سبب شد تا کف حمایتی ۱۶۰ هزار واحدی این نماگر نیز در معاملات روز گذشته شکسته شود. به این ترتیب شاخص کل بورس با افت ۲۱/ ۱ درصدی به سطح ۱۵۹ هزار واحد کاهش یافت.
 • «فارس» ۵/ ۸ میلیارد دلار پروژه دارد

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس گفت: در حال حاضر ۹ پروژه بزرگ به ارزش ۵/ ۸ میلیارد دلار در دست اجرا داریم. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، جعفر ربیعی در دیدار با بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ضمن تشریح فعالیت‌های جاری هلدینگ خلیج فارس گفت: هلدینگ خلیج فارس، بزرگ‌ترین شرکت هلدینگی کشور است که از نظر شاخص فروش، در سطح کشور در رتبه دوم قرار دارد و از نظر صادرات نیز اولین صادر‌کننده بزرگ محصولات غیر نفتی است.
 • ادغام موسسات حسابرسی در جهان

  کتاب «ادغام موسسات حسابرسی در جهان» تالیف دکتر محمدرضا مهربان‌پور و مرتضی جعفری از سوی جامعه حسابداران رسمی ایران منتشر شد. ادغام موسسه‌های حسابرسی کوچک و متوسط و تشکیل موسسه‌های حسابرسی بزرگ در راستای جلب اعتماد عمومی، تداوم فعالیت موسسات حسابرسی و به‌تبع آن بقای جامعه و حرفه، به عنوان یک ضرورت محسوب می‌شود.
 • فاینکس ۲۰۱۹ در راه است

  سنا: مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه‌های مالی، برنامه‌های دوازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه (فاینکس۲۰۱۹) را تشریح کرد. یاسر فلاح، مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس با اشاره به اهمیت صنایع مالی در اقتصاد هر کشور گفت: به‌عقیده بسیاری از اقتصاددانان، صنایع پولی و مالی در هر کشور پایه‌گذار، زیربنا و مبنای قدرت آن کشور به‌شمار می‌روند. در واقع شکوفایی در این صنایع، عملا تضمین‌کننده پیشرفته بودن آن کشور هستند.

بیشتر

بیشتر