آرشیو روزنامه شماره ۴۴۷۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۴۷۳

 • ریسک‌های غیرسیستمی در بورس تهران

  سلیمان کرمی
  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته با افت ۷/ ۱ درصدی مواجه شد. ریزش قیمت‌ نفت در بازار جهانی در تشدید فشار فروش بی‌تاثیر نبود، علاوه بر این تردیدهای موجود درخصوص صنایع پیشروی روزهای بورس بر میزان نگرانی‌ها در معاملات سهام افزوده است؛ صنایع بانکی و خودرویی در هفته‌های گذشته بیشترین توجه بازار را به خود جلب کرده‌اند.
 • چتر حمایت حقوقی‌های سهام

  دنیای اقتصاد: بورس تهران معاملات هفته گذشته را با عقب‌نشینی ۴ کانالی به پایان رساند و در کانال ۱۸۱ هزار واحدی آرام گرفت. در این هفته، افزایش فشار فروش از سوی معامله‌گران حقیقی بازار سبب شد بازیگران عمده در تمامی روزهای هفته به جمع‌آوری سهام بپردازند. در هفته منتهی به ۲۳ آبان‌ماه، بیش از ۳۰۳ میلیارد تومان نقدینگی در مسیر حقیقی به حقوقی جابه‌جا شد. به این ترتیب حقوقی‌ها برای سومین هفته متوالی خالص خرید را در سمت زمین بازی خود حفظ کردند. این شرایط عمدتا در سهام کالایی بازار مشاهده شد؛ وضعیتی که به افت شدید بهای نفت و روند ضعیف قیمت‌ها در بازار جهانی فلزات باز می‌گردد.
 • عقبگرد ۴ کانالی شاخص بورس

  همایون دارابی
  گروه بورس: بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته با کاهش ۷/ ۱درصدی شاخص کل مواجه شد که عمدتا ناشی از افت قیمت جهانی نفت بود. در هفته گذشته معامله‌گران سنگین ترین کاهش بهای نفت را در هفته‌های اخیر شاهد بودند که با افت نسبتا کمتر بهای فلزات همراه شد.
 • افزایش سود حفاری شمال در نیمه نخست سال

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت حفاری شمال با اشاره به سود بسیار خوب شرکت در۶ ماه نخست سال، از بهبود وضعیت اقتصادی شرکت حفاری شمال در ماه‌های آتی خبر داد.
 • مروری جامع بر قانون تجارت با رویکرد آزمون حسابداران رسمی

  دنیای اقتصاد: کتاب «مروری جامع بر قانون تجارت با رویکرد آزمون حسابداران رسمی» به قلم محسن رستمی در ۳۵۲ صفحه از سوی انتشارات ترمه منتشر شد. امنیت اقتصادی در سطح فردی، به میزان دسترسی انسان به ضروریات زیستی همچون آب، غذا، سرپناه و آموزش مربوط است. در سطوح بالاتر، ایده امنیت اقتصادی با دامنه وسیعی از بحث‌های بسیار سیاسی درباره اشتغال، توزیع درآمد و رفاه مرتبط است.
 • سعید اسلامی بیدگلی عضو شورای عالی بورس شد

  روابط عمومی کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار: سعید اسلامی بیدگلی جایگزین مصطفی حقیقی مهمانداری در شورای عالی بورس شد. در جلسه شورای عالی بورس به ریاست فرهاد دژپسند، وزیر جدید امور اقتصادی و دارایی، سعید اسلامی بیدگلی جایگزین مصطفی حقیقی مهمانداری در شورای عالی بورس شد. مصطفی حقیقی مهمانداری از ۵ سال پیش به عنوان نماینده کانون‌های فعال بازار در شورای عالی بورس حضور داشت و اکنون سعید اسلامی بیدگلی جانشین وی و عضو این شورا شده است. سعید اسلامی بیدگلی از آذرماه ۹۵ به عنوان پنجمین دبیرکل کانون نهاد‌های سرمایه‌گذاری انتخاب شد و عضویت در هیات‌مدیره شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آرمان آتی از سوابق وی است. یادآور می‌شود شورای عالی بورس و اوراق بهادار عالی‌‌ترین رکن بازار اوراق بهادار ایران است که تصویب سیاست‌های کلان این بازار را بر عهده دارد.

بیشتر

بیشتر