آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۴۵۶

 • انتظارات تلگرامی در بورس تهران

  فاطمه اسماعیلی
  دنیای اقتصاد: نماگر بورس تهران معاملات اولین روز از ماه جاری را با افت قابل توجه به پایان رساند. به این ترتیب شاخص کل بازار سهام با افت ۲۴۶۰ واحدی (معادل ۳/ ۱ درصد) در سطح ۱۸۵ هزار و ۳۱۹ واحدی قرار گرفت. دیروز سهامداران نسبت به محتوای گزارش‌های ۶ ماهه شرکت‌ها واکنش نشان دادند و تفکیک در وضعیت سهام مشاهده شد.
 • نسخه آزادی برای اقتصاد

  دنیای اقتصاد: پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی به‌عنوان مهم‌ترین رویداد بین‌المللی بازار سرمایه عصر روز دوشنبه ۳۰مهرماه با حضور مقامات ارشد اقتصادی کشور آغاز به‌کار کرد. یکی از اصلی‌ترین موارد مطرح شده در این مراسم توسعه اقتصاد کشور با کناره‌گیری دولت از صحنه فعالیت‌های اقتصادی بود به‌طوری‌که عنوان شد تا زمانی که دولت به‌جای تنظیم مقررات، به‌صورت گسترده در حوزه‌های مختلف مشغول فعالیت است و حضوری موثری در بازی با رقبای خصوصی دارد، قطعا بازی دچار عدم توازن خواهد بود.
 • روز کم‌رمق فرابورس ایران

  مینا افروزی
  دنیای اقتصاد: روز گذشته فرابورس ایران تحت تأثیر گزارش ۶ماهه شرکت‌ها قرار داشت. شرکت‌هایی که عملکرد مناسبی به بازار مخابره کرده بودند، با استقبال عمومی مواجه شدند. در مقابل شرکت‌هایی که دستاوردشان پایین‌تر از حد انتظار بود تحت فشار فروش قرار گرفتند.
 • عقب‌نشینی ۲ کاناله شاخص سهام

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته شاهد افت شاخص کل ناشی از عدم رضایت اهالی بازار از برخی از گزارش‌های شش ماهه بود. در بازار سهام دوشنبه شب فعالان تالار شیشه‌ای با انتشار انبوه گزارش‌های شش ماهه مواجه شدند. این گزارش‌ها هر‌چند در برخی از گروه‌ها از جمله پتروشیمی، معدنی و فلزات اساسی با انتظارات اولیه بازار منطبق بود اما عملکرد خیره‌کننده‌ای نداشتند.
 • شعبه کارگزاری بورس بیمه ایران در کیش

  گروه بنگاه‌ها: شعبه کیش شرکت کارگزاری بورس بیمه ایران روز گذشته با حضور مدیرعامل و معاون بورس تهران افتتاح شد. در این مراسم علی صحرایی، مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه توسعه تالارهای منطقه‌ای جزو برنامه‌های شرکت بورس است، در رابطه با این تالارها گفت: در ابتدای راه‌اندازی تالارهای منطقه‌ای، هدف اعتمادسازی برای مردم بود و از نگاه فرهنگی استفاده شد. تالارهای منطقه‌ای مکانی مناسب برای ارائه خدمات بازار سرمایه به عموم مردم هستند.
 • انحلال شرکت‌های زیان‌ده زیر‌مجموعه صندوق بازنشستگی مس

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی صندوق بازنشستگی شرکت مس با حضور محمدرضا بنی‌اسدی‌راد مدیرعامل شرکت مس، رضا احمدزاده‌اصل، عبدالحسین ثابت و علی محمدی اعضای هیات‌مدیره شرکت مس، سید‌حجت‌الله موسوی مدیرعامل صندوق بازنشستگی و اعضای هیات‌مدیره موسسه و حسابرس برگزار شد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر