آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۴ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۴۵۴

 • بازار سهام در انتظار

  فاطمه اسماعیلی
  دنیای اقتصاد : شاخص کل بورس تهران معاملات روز گذشته خود را با رشد ۸۶۲ واحدی (معادل حدود ۵ /۰ درصد) به پایان رساند و در میانه کانال ۱۸۹ هزار واحدی ایستاد. در این روز از یکسو شناسایی سود از سوی معامله‌گران پس از رشد‌های چند روز اخیر سبب افزایش فشار فروش در بازار سهام شد. از طرف دیگر انتظار معامله‌گران برای انتشار گزارش‌های میان‌دوره‌ای که بار دیگر به روزهای پایانی موعد مقرر محول شده است، بر معاملات سهام سایه افکنده است. موضوعی که روز گذشته سبب شد تا رشد نماگر بورس تهران محدود شود.
 • پیش‌بینی سود ۵۹ شرکت بورسی

  دنیای اقتصاد: برآورد سودآوری شرکت‌ها به‌عنوان یکی از مسائل چالش‌برانگیز کنونی بازار به اهمیت تهیه گزارش «اجماع تحلیلگران» افزوده است. ۳۹ گروه تحلیلی با تهیه گزارش «اجماع تحلیلگران» در بازار سهام به برآورد سود ۵۹ شرکت در پاییز سال‌جاری، کل سال ۹۷ و سال ۹۸ پرداخته‌اند. افزایش ۱۱ درصدی سود شرکت‌های بزرگ نسبت به آخرین گزارش در مرداد، انتظار بازدهی ۱۷ درصدی در ۵ ماه باقیمانده سال ۹۷ و برآورد بازدهی ۳۲ درصدی سال آینده از جمله مهم‌ترین نتایج گزارش اجماع تحلیلگران است.
 • روز پرنوسان فرابورس ایران

  مینا افروزی
  دنیای اقتصاد : معاملات فرابورس ایران روز کاری گذشته را با جهش بیش از ۴۰ واحدی آغاز کرد. اما ادامه روز به عقب‌نشینی متقاضیان و غلبه عرضه بر تقاضا گذشت. با فشار فروش در برخی از نمادهای بزرگ به دلیل فرصتی که برای شناسایی سود فراهم شده بود، شاخص کل فرابورس ریزش نزدیک به ۲۰ واحدی را تجربه کرد. اما با حفظ تقاضا، نماگر بازار روند متعادل‌تری را پیمود. بدین ترتیب روز پرنوسانی برای آیفکس رقم خورد که برآیند آن منجر به رشد بالغ بر ۲۲ واحدی (معادل بیش از یک درصد) نماگر مزبور شد.
 • راه‌آهن از طریق بازار سرمایه توسعه می‌یابد

  گروه بنگاه‌ها: مدیران راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در نشست فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تامین مالی در حوزه حمل و نقل ریلی، به بررسی آخرین اخبار در حوزه توسعه شرکت و طرح‌های نوین پرداخته و تاکید داشتند که کاهش ریسک و دستیابی به بیشترین سود تنها از محل مشارکت بخش خصوصی در تامین مالی صورت می‌گیرد. سعید محمد‌زاده، مدیرعامل راه‌آهن در نشست فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تامین مالی در حوزه حمل و نقل ریلی که روز گذشته با حضور اصحاب رسانه در ساختمان مرکزی راه‌آهن برگزار شد، به ارائه جزئیاتی در زمینه عملکرد شرکت پرداخت و گفت: واگذاری امور راه‌آهن به بخش خصوصی با پتانسیل بالا موجب توسعه پایدار اقتصادی در کشور است و در این راستا از تمام توان راه‌آهن برای جذب سرمایه‌گذاران و حضور آنها استفاده خواهیم کرد تا به توسعه حمل و نقل ریلی دست یابیم.
 • عرضه پتروشیمی نوری در آبان ماه

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس از عرضه سهام پتروشیمی نوری در آبان‌ خبر داد. جعفر ربیعی گفت: پس از طی کردن فرآیند اولیه، پتروشیمی نوری تا یک ماه آینده عرضه خواهد شد. وی با اشاره به ارزش بالای پتروشیمی نوری و مثبت‌ بودن سهام آن افزود: هر زمان که سهام نوری عرضه شود، جهش خوبی در بازار سهام ایجاد خواهد کرد، مانند شرایطی که عرضه پارس در بازار داشت. وی درباره پتروشیمی آریاساسول نیز گفت: پس از خروج ساسول آفریقا در سال ۹۰ و ۹۱ سهام این شرکت در اختیار هلدینگ و مجموعه ساتا است.

بیشتر

بیشتر