آرشیو روزنامه شماره ۴۴۴۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۴۴۵

 • توقف هفت هفته صعود بورس

  زهرا رحیمی
  دنیای اقتصاد: بورس تهران معاملات هفته جاری را با افت ۴/ ۲ درصدی شاخص کل به پایان رساند تا اولین افت هفتگی نماگر سهام پس از ۷ هفته صعود بی‌وقفه ثبت شود. فروکش کردن هیجانات و رویکرد خرید سهام بنیادی از میانه هفته جاری موجب بازگشت آرامش به بازار سهام شده است. هر چند جریان ورود نقدینگی کند و سرمایه‌ها محتاط شده است، اما بروز محرک‌هایی می‌تواند مجددا پتانسیل بورس در مسیر صعود را آشکار کند. گزارش‌های شش‌ماهه شرکت‌ها و بهبود وضعیت سیاسی از جمله این محرک‌ها به‌شمار می‌روند.
 • شرکت آوه سینا در راه عرضه اولیه

  گروه بنگاه‌ها: شرکت داروسازی آوه سینا ۱۰درصد از سهام خود را هفته آینده عرضه می‌کند. سیامک میرترابی، مدیر عامل آوه سینا در جلسه معارفه این شرکت گفت: این گروه داروسازی از شرکت اصلی آوه سینا، شرکت دارویی ارسطو و دایا دارو برای توزیع تولیدات تشکیل شده است.
 • اهمیت رفع چالش‌های مالیاتی فعالان بازار سرمایه

  کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران: سعید‌ اسلامی‌‌بیدگلی، دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران، طی نامه‌ای به سیدکامل تقوی‌نژاد، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور عنوان کرد: کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران به‌عنوان تشکل صنفی نهادهای سرمایه‌گذاری، در راستای تعامل بیشتر با سازمان امور مالیاتی و در جهت رفع چالش‌های مالیاتی نهادهای مذکور اقدام به تشکیل کارگروه تخصصی مالیاتی با حضور نمایندگان نهادهای سرمایه‌گذاری و نمایندگان سازمان امور مالیاتی کرده است. اما متاسفانه نتایج جلسات کارگروه فوق که مورد اتفاق نظر نمایندگان سازمان امور مالیاتی حاضر در جلسات نیز بوده‌اند و طی دو نامه از سوی اینجانب با حضرت‌عالی در میان گذاشته شده‌اند، پس از گذشت ماه‌ها و به‌رغم پیگیری‌های مکرر هنوز ترتیب اثر نیافته و چالش‌های مالیاتی فعالان بازار سرمایه با وجود حمایت نص قانون و استدلالات روشن کماکان به‌قوت خود باقی هستند.
 • آخرین اخبار از ورود شرکت‌های جدید

  دنیای اقتصاد: معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران در حالی به تشریح آخرین وضعیت پذیرش شرکت‌ها و عرضه‌های اولیه در فرابورس پرداخت که از ورود صندوق‌ها و شرکت‌های جدید در حوزه‌های نوین خبر داد.
 • سود سهام عدالت سال ۹۶ دی ماه واریز می‌شود

  سنا: مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: پیش‌بینی می‌شود سود سهام عدالت برای سال مالی ۱۳۹۶ که در مجموع حدود پنج هزار میلیارد تومان است، از دی ماه امسال به مرور به حساب مشمولان واریز شود. سید‌جعفر سبحانی افزود: زمانی می‌توانیم سود مشمولان سهام عدالت را واریز کنیم که مجامع شرکت‌هایی که در سبد سهام عدالت قرار دارند، برگزار و سود هر سهم مصوب شود.

بیشتر

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر