آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۴۳۷

 • کانال سوم ورود به بورس

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد: سومین کانال ورود سرمایه‌گذاران به بازار سهام با تصویب و راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری «صندوق در صندوق» ایجاد شد. از این پس نقدینگی‌های سرمایه‌گذاران نه تنها به‌طور مستقیم از طریق خرید سهام و غیرمستقیم از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری، بلکه با گزینه صندوق در صندوق نیز قابلیت ورود به بازار سرمایه خواهند داشت.
 • پنج سکانس از افت شتاب بورس

  زهرا رحیمی
  دنیای اقتصاد: معاملات روز گذشته بورس تهران با رشد ۳۷۶ واحدی شاخص کل به پایان رسید. انتشار خبر تسعیر نرخ خوراک واحدهای پتروشیمی بر اساس نرخ سامانه نیما مهم‌ترین‌ دلیل کاهش شتاب بورس طی روز گذشته به شمار می‌رود. طی این روز سهامداران شاهد اصلاح قیمت‌ها بودند. امری که با توجه به جهش چشمگیر قیمت‌ها در روزهای اخیر امری ضروری و البته طبیعی به شمار می‌رود. تحت تاثیر پشتوانه بنیادی سهام، اصلاح قیمت‌ها پس از جهش‌های مکرر نه تنها جای نگرانی خاصی ندارد، بلکه در نهایت به نفع بورس نیز خواهد بود. آنچه حالا به موضوع نگران‌کننده‌ای تبدیل شده است، رفتار دسته‌جمعی سرمایه گذاران و بی‌عملی سازمان بورس در مواجهه با حجم نقدینگی قابل توجه کنونی است. بی‌عملی مقام ناظر در شرایطی صورت می‌گیرد که بخش عمده‌ای از رفتارهای دسته‌جمعی از سوی سهامداران نیز تحت تاثیر محدودیت‌های ساختاری این بازار است. این امر بر ضرورت تلاش برای بهبود ساختار داد‌وستد سهام از سوی سیاست‌گذار تاکید می‌کند.
 • انتخاب اعضای جدید هیات مدیره هلدینگ میدکو

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی به‌طور فوق‌العاده و مجمع عمومی فوق العاده شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با حضور صاحبان بیش از ۹۲ درصد سهام روز یکشنبه ۸ مهر در سالن اجتماعات مرکز همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.
 • هشدار درخصوص وضعیت بازار پایه

  روابط عمومی فرابورس ایران: معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران به معامله‌گران سهام شرکت‌های موجود در بازار پایه هشدار داد که وضعیت واقعی این شرکت‌ها را در محاسباتشان لحاظ کنند.
 • غلبه آیفکس بر فشار پتروشیمی‌ها

  مینا افروزی
  دنیای اقتصاد : دوشنبه هفته جاری، فرابورس ایران تحت‌تاثیر خبر مهمی درباره تغییر نحوه محاسبه قیمت خوراک به پتروشیمی‌ها روز کاری خود را آغاز کرد. امری که منجر به اصلاح قیمت‌ها و افزایش فشار فروش در شماری از نمادهای معاملاتی بزرگ به‌ویژه پتروشیمی‌ها شد. با این وجود شاخص کل فرابورس در محدوده سبز باقی ماند و افزایش بیشتر از ۱۲ واحدی (معادل ۶/ ۰ درصد) را تجربه کرد. به این ترتیب در نزدیکی سطح جدید ۲۲۴۱ واحدی ایستاد. بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم و اوراق به ارزش ۷۹۰ میلیارد تومان در بازارهای چندگانه فرابورس مورد معامله قرار گرفتند. قسمت عمده این نقدینگی در معاملات بازارهای اول و دوم گردش پیدا کرد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر