آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۳۸۷

 • معمای جهش بورس

  دنیای اقتصاد: معاملات سهام طی روز گذشته همان‌طور که انتظار می‌رفت با تداوم صف‌های خرید برای سهام صادرات‌محور بازار پایان یافت. خوش‌بینی ایجادشده از احتمال چرخش مسیر سیاست ارزی مهم‌ترین‌ دلیل استقبال قابل‌توجه سرمایه‌گذاران از سهام دلارمحور بازار ارزیابی می‌شود. موج مشتاق تقاضا که از روز شنبه با خبر تصمیم شورای پول و اعتبار مبنی بر عرضه دلار غیر نفتی در بازار ثانویه شکل گرفت، همچنان ادامه پیدا کرد. تمرکز معامله‌گران بر سهام صادرات‌محور بازارتزریق نقدینگی به این سهام را برای دومین روز متوالی رقم زد.
 • صعود دو‌پله‌ای شاخص فرابورس

  دنیای اقتصاد: جهش قیمت‌ها در فرابورس ایران در جریان معاملات دیروز نیز ادامه داشت. بر این اساس در ادامه معاملات اولین روز از هفته جاری، روز گذشته نیز شاخص کل فرابورس رشد ۵/ ۱ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۱۲۹۴ واحدی قرار گرفت. به نظر می‌رسد خوش‌بینی‌ها نسبت به تغییر سیاست‌های ارزی دولت با مصوبه شورای پول و اعتبار با سیگنال عقب‌نشینی دولت از تعیین نرخ ۴۲۰۰ تومانی دلار، مهم‌ترین‌ نقش را در صعود عمومی قیمت سهام داشته است.
 • پنج کانال شکنی شاخص سهام در دو روز

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته به‌رغم مواجهه با عرضه‌های سنگین به رشد شاخص کل ادامه داد. در بازار دیروز معامله‌گران در حالی فعالیت خود را شروع کردند که جهش قیمت در بازارهای موازی به ویژه ارز و سکه به اوج خود رسیده بود و معامله‌گران با قیمت‌های دقیقه‌ای در بازار ارز و سکه مواجه بودند. در این شرایط دیروز معامله‌گران ترجیح دادند از عرضه‌های حقوقی‌ها برای خرید سهام استفاده کنند.

بیشتر

بیشتر