آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۳۳۵

 • بازار سهام در ایستگاه جدید

  دنیای اقتصاد: بورس تهران معاملات نخستین روز از خردادماه را با نوسان صفر درصدی شاخص کل پشت سر گذاشت. نماگر اصلی سهام در پایان معاملات دیروز تنها ۲ واحد رشد کرد و در سطح ۹۵ هزار و ۲۳۰ واحد ایستاد. همزمان، شاخص کل هم‌وزن با افت ۰/ ۱ درصدی، توقف سیر صعودی قیمت‌ها را برای دومین روز پیاپی ثبت کرد. اکنون بورس تهران در حال کلنجار رفتن با صورت‌های مالی سال گذشته شرکت‌هاست. تقابل عملکرد شرکت‌ها و سودای سودیابی در دو روز گذشته به خوبی در قیمت سهام انعکاس یافت و یک بار دیگر، واقعیت انکارناپذیرتحلیل و توان‌ بنیادی سهام را به متن معاملات کشاند. در حالی که انتظار می‌رفت جریان نقدینگی در صنایع کوچک‌تر پایدار بماند اما افت شاخص کل هم‌وزن منعکس‌کننده عدم حمایت عوامل بنیادین از سهام مزبور است که معنای دیگر آن توقف سهام در ایستگاه عملکرد شرکت ها است.
 • سبقت بورس‌بازان از کانال دوم

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد : بورس تهران در حالی دومین ماه سال را تحت تاثیر نگرانی‌های ناشی از اخبار غیراقتصادی با نوسانات شدیدی پشت سر گذاشت که ماحصل این امر ثبت زیان ۳/ ۰ درصدی در کارنامه این بازار بود. این در حالی است که برآیند عملکرد اردیبهشت‌ماه صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعال در بازار سهام عمدتا مثبت بود و تنها تعداد اندکی از صندوق‌ها ماه گذشته را با ثبت زیان سپری کردند. بر این اساس ۷۵ درصد از مجموع صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعال در بورس با ثبت سود در کارنامه اردیبهشت‌ماه همراه شدند.
 • شاخص بورس در جا زد

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار دیروز شاهد رشد ناچیز شاخص کل در سایه انتشار خبرهای مثبت و منفی بود.
 • تصویب تقسیم سود ۲۰۰ ریالی در مجمع سالانه «بوعلی»

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری بوعلی با تقسیم ۲۰۰ ریال سود به ازای هر سهم، صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۳۰ بهمن‌ماه ۹۶ را تصویب کرد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر