آرشیو روزنامه شماره ۴۲۸۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۲۸۵

 • یخبندان بورس در پایان زمستان

  شروین شهریاری
  دنیای اقتصاد: بازار سهام در هفته جاری شاهد تشدید روند ضعیف خود در روزهای پایانی سال بود و با افزایش عرضه سهام و کاهش انگیزه متقاضیان، شاخص کل ۱/ ۱ درصد عقب نشست. این اتفاق که به‌طور سنتی در بورس تهران در ایام پایانی سال غیر مترقبه نیست باعث شد بازدهی شاخص کل از ابتدای سال به سطح ۴/ ۲۵ درصد بازگردد که هنوز کارنامه نسبتا مطلوبی برای این بازار مخاطره‌پذیر محسوب می‌شود.
 • نگاهی به عملکرد بورس در عرضه‌های اولیه

  دنیای اقتصاد: مدیر پذیرش بورس تهران با اشاره به عملکرد یک سال اخیر بورس در پذیرش و عرضه اولیه سهام به آخرین عرضه امسال و همچنین برنامه‌های آتی برای سال آینده اشاره و اظهار کرد: در حال تهیه و طراحی فضای مجازی تحت نظارت از سوی مسوولان بازار سرمایه و با حضور مشاوران سرمایه‌گذاری و تحلیلگران هستیم، تا به این ترتیب انتشار اخبار موثق و تحلیل‌های صحیح شرکتی به‌خصوص در زمان عرضه‌های اولیه با فرآیندی مناسب همراه شود.
 • هفته قرمزپوش بازار سهام

  دنیای اقتصاد: بورس تهران آخرین روز معاملات این هفته را بدون تغییر یا چرخش محسوسی پشت سر گذاشت تا در هفته‌ای سراسر نزولی با زیان ۱/ ۱درصدی، بیشترین افت هفتگی شاخص کل از ابتدای بهمن ثبت شود. نماگر اصلی سهام در پایان معاملات دیروز کاهش ۱۳۱ واحدی (معادل ۱۳/ ۰ درصد) را تجربه کرد و در نهایت در سطح ۹۶ هزار و ۸۶۰ واحد قرار گرفت. همزمان ارزش دادوستدهای خرد سهام به کمترین مقدار خود از بیست‌وسوم آبان‌ماه رسید تا مهر تاییدی بر رکود ادامه‌دار معاملات طی روزهای اخیر باشد.
 • تداوم آرامش در فرابورس

  دنیای اقتصاد: فرابورس ایران دیروز نیز معاملات کم رمقی را تجربه کرد. شاخص فرابورس ایران روز گذشته روند کم‌نوسان روزهای پیشین را ادامه داد و با افت یک واحدی (۰۸/ ۰ درصدی) در سطح ۱۰۸۰ واحد ایستاد. چیرگی فاز احتیاط در روزهای پایانی سال از دلایل عمده این اتفاقات است.
 • مدیران عامل «شرکت ملی نفتکش» و «تاپکو» تغییر کردند

  گروه بنگاه‌ها: پس از اعمال تغییرات در راس صندوق بازنشستگی کشوری در چند ماه گذشته و با استعفای محمود اسلامیان از مدیرعاملی این مجموعه، جمشید تقی‌زاده بر این کرسی تکیه زد و متعاقب آن تغییرات در شرکت‌های تابعه این صندوق آغاز شد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر