شماره روزنامه ۴۵۷۴
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۲۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۲۸۲

 • روز انتظار در بورس تهران

  دنیای اقتصاد: بورس تهران دومین روز کاری این هفته را با افت ۳۴ واحدی شاخص کل پشت سر گذاشت. به این ترتیب، نماگر اصلی بورس تهران در فضایی احتیاطی، سومین افت پیاپی خود را ثبت کرد و سرانجام در سطح ۹۷ هزار و ۳۵۴ واحد قرار گرفت. هر چند بازار سهام از فضای تب‌دار روز شنبه فاصله گرفت و شدت عرضه‌ها تا حدودی کاهش یافت اما بروز نشانه‌های نامطلوب از بازار جهانی مانع از ایجاد تقاضای قوی در بازار شده است. ضمن اینکه عوامل موثر بر سمت عرضه نیز در روزهای پایانی سال، از جمله نیاز به نقدینگی سهامداران نهادی و تسویه اعتبارات کارگزاری‌ها به قوت خود باقی‌ است.
 • نسخه ضد بحران مطالبات دارویی

  دنیای اقتصاد: گروه دارویی یکی از صنایع مهم و مورد توجه فعالان تالار شیشه‌ای است که حدود ۳ درصد از ارزش بازار سهام را به خود اختصاص داده‌ است. در چند سال اخیر شرکت‌های تولید‌کننده دارو با افزایش زمان دوره وصول مطالبات خود مواجه بوده‌اند. افزایش دوره وصول مطالبات شرکت‌های بورسی این صنعت و عدم پرداخت به‌موقع مطالبات شرکت‌های زیر مجموعه سبب شده است این شرکت‌ها به تامین مالی از سیستم بانکی رو بیاورند.
 • روز آرام فرابورس ایران

  محدثه علی‌زاده
  دنیای اقتصاد: بعد از افت بیش از یک پله‌ای شاخص فرابورس در روز شنبه، معاملات این بازار دیروز نسبتا آرام سپری شد. معاملات دیروز فرابورس ایران با افت ۱۴/ ۰ درصدی شاخص کل پایان یافت و نماگر سهام این بازار با ادامه روند نزولی خود، در سطح ۶/ ۱۰۷۸ واحد قرار گرفت.
 • افت آرام شاخص سهام در فضای احتیاطی

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته شاهد تعادل نسبی و توقف نزول شاخص کل بود.کاهش عرضه‌ها در نمادهای بزرگ بازار که عمدتا جزو نمادهای کالایی هستند، در شرایطی رخ داد که سهام خودرویی با عرضه‌های سنگینی مواجه شدند. این در حالی است که روز شنبه گروه خودرو صدر نشین بود و گروه‌های کالایی تشدید عرضه سهام را تجربه می‌کردند.
 • فاینکس یازدهم؛ فرصتی برای تشریح سیاست‌های ارکان بازار سرمایه

  سنا: سعید اسلامی بیدگلی، دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری، ضمن بیان مطلب فوق و تاکید بر اینکه رسیدن فاینکس به دوره یازدهم یک رویداد مثبت است، گفت: زمانی که یک نمایشگاه تخصصی به دوره یازدهم می‌رسد به این معناست که موفق بوده و نهادهای برگزار‌کننده باید هر سال اثرات این گردهمایی را بررسی کنند. وی با بیان اینکه از چند منظر می‌توان به این نمایشگاه نگاه کرد، گفت: فاینکس نقاط مثبت بسیاری دارد و در برخی موارد نیز باید در مسیر بهبود حرکت کند.
 • ۸۳ هزار میلیارد ریال، ارزش صندوق‌های ETF

  سمات: بر اساس جدیدترین آمارها، ارزش صندوق‌های قابل معامله در پایان بهمن ماه امسال به رقم۸۳ هزار و ۴۳۵ میلیارد ریال رسید. درحال حاضر ۳۲ صندوق قابل معامله در بازار سرمایه ایران فعال هستند که صندوق سرمایه‌گذاری پروژه آرمان پرند مپنا با ۳۱ هزار و ۷۱۵ میلیارد ریال بزرگ‌ترین‌ صندوق ETF است. صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان با ۹ هزار و ۵۵۴ میلیارد ریال، صندوق‌های قابل معامله آرمان آتی کوثربا ۷‌هزار و ۵۰۳ میلیارد ریال، امین یکم فردا با ۵ هزار و ۸۹ میلیارد ریال، پاداش سهامداری توسعه یکم با ۵ هزار و ۳۲ میلیارد ریال و صندوق پاداش سهامداری پارند پایدار سپهر با ۵ هزار و ۲۹ میلیارد ریال و به ترتیب دررتبه‌های دوم تا ششم بزرگ‌ترین‌ صندوق‌های ETF بازار سرمایه قرار دارند. همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری سپهر اندیش نوین، توسعه اندوخته آینده، تجارت شاخصی کاردان و درآمد ثابت کیان در مکان‌های هفتم تا دهم جدول بزرگ‌ترین صندوق‌های ETF ایستاده‌اند.
 • برنامه ریزی «پگاه» برای صادرات ۲۰۰ میلیون دلاری

  گروه بنگاه‌ها: معاون بازاریابی و فروش شرکت صنایع شیر ایران از افزایش سهم بازار پگاه از ۸ درصد به ۱۴ درصد در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای خبر داد و گفت: در سال ۹۶ سعی کردیم تا در کانال‌هایی که فعالیت چندانی نداشتیم، پررنگ‌تر ظاهر شویم و از این‌رو با کاهش هزینه‌های توزیع به مصرف‌کننده نهایی نزدیک‌تر شویم.

بیشتر

بیشتر