آرشیو روزنامه شماره ۴۲۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۲۵۶

 • تغییر زمین بورس‌بازان؟

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران چهارمین روز هفته را نیز نزولی به پایان رساند و با افت ۴۸۸ واحدی به کانال ۹۸ هزار واحدی عقب‌نشینی کرد. این در حالی بود که شاخص کل هموزن رشد ۱۲/ ۰ درصدی را تجربه کرد. اثرگذاری نمادها بر شاخص هموزن، مستقل از ارزش بازار آنها است؛ در نتیجه افزایش آن نشان از توجه بیشتر سهامداران به کوچک‌ترهای بورس دارد. گرچه با کم‌نوسانی نمادهای بزرگ پس از یک دوره صعود ممتد، بازگشت اقبال به سهام خرد بورس دور از انتظار نبود، اما باید به ریسک‌های مهم این نوع موج‌سواری توجه شود.
 • نقشه راه کانون نهادهای سرمایه‌گذاری

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد : دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران به تشریح عملکرد یکساله کانون پرداخت و سه هدف اصلی را مهم‌ترین‌ استراتژی‌های این نهاد برای سال آتی برشمرد؛ بهبود عملکرد فعال کانون نهادهای سرمایه‌گذاری با نهادهای تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر، ایجاد جایگاه بین‌المللی برای کانون و عضویت کارکنان نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه در کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران از جمله مهم‌ترین‌ برنامه‌های اصلی این نهاد خواهد بود. همچنین سعید اسلامی‌بیدگلی با اظهار امیدواری از اعمال رتبه‌بندی نهادهای مالی از سال ۹۷، تمامی ارکان بازار سرمایه را به انتشار صورت‌های مالی خود فراخواند. پیگیری مسائل مالیاتی بورس، بررسی قانون تقویت همه‌جانبه بازار سرمایه، کیفی‌سازی سامانه تدان و کاهش آمار شکایات نهادهای مالی به واسطه فعالیت کمیته سازش کانون از جمله دیگر موارد مهم مطرح شده از سوی این دبیر کل بود. ضمن اینکه بنا به گفته اسلامی درخواست عضویت کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران به سازمان ملل نیز ارسال شده است.
 • رشد نامتوازن نماگرهای سهام

  همایون دارابی
  گروه بورس: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته همچنان شاهد ادامه افت شاخص کل و جو ضعیف حاکم بر بازار بود. این شرایط عقب‌نشینی مجدد شاخص اصلی سهام را به دنبال داشت که در نهایت به کاهش قابل ‌ملاحظه ۴۸۸ واحدی آن انجامید. دلیل این امر، افت قیمت نمادهای عمده‌ای نظیر هلدینگ خلیج فارس،گل گهر، پالایشگاه‌های تهران، بندرعباس و اصفهان بود. مهم‌ترین رویداد در بازار دیروز بحث تقویت دلار در بازارهای جهانی بود؛ جایی که دلار با رشد ارزش خود در برابر ارزهای دیگر موجب کاهش ارزش فلزات و نفت خام شد .
 • رضوی عضو هیات مدیره سازمان بورس شد

  سنا: سید مصطفی رضوی به‌عنوان عضو جدید هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار منصوب شد. با اتمام دوره عضویت علی سعیدی در هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، دیروز شورای عالی بورس سید مصطفی رضوی دانشیار دانشکده مدیریت دانشگاه تهران را به جای ایشان به‌عنوان عضو هیات‌مدیره سازمان بورس انتخاب کرد. با ورود رضوی به جمع اعضای هیات مدیره سازمان بورس در احکام جداگانه‌ای از سوی دبیر شورای عالی بورس، سعید فلاح پور به سمت معاونت نظارت بر نهادهای مالی و سید مصطفی رضوی به‌عنوان معاون اجرایی سازمان بورس منصوب شدند. رضوی عضو جدید هیات‌مدیره سازمان بورس، در زمان وزیر سابق امور اقتصادی و دارایی (دکتر طیب‌نیا) معاون حقوقی و پارلمانی وزیر بوده است و تاکنون در سمت مشاور وزیر اقتصاد مسعود کرباسیان فعالیت داشته است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر