آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۲۴۹

 • جنس متفاوت نوسان سه بازار

  دنیای اقتصاد: معاملات فرابورس ایران در دومین روز بهمن‌ماه با رشد اندک ۷/ ۰ واحدی شاخص کل پایان یافت. نماگر این بازار روز گذشته رشد ۰۶/ ۰درصدی را به ثبت رساند و سرانجام در سطح هزار و ۸۵ واحد قرار گرفت. رشد شاخص فرابورس در حالی رقم می‌خورد که از روز شنبه شاهد بروز رفتارهای هیجانی در معاملات سهام (به دلیل نوسانات بازار ارز) بودیم؛ به نحوی که شاخص کل این بازار در روز شنبه افت ۱۰ واحدی را به نمایش گذاشت. این امر در روز یکشنبه با نوسان کمتری ادامه یافت و دادوستدها در اغلب سهام بورس و فرابورس با فشار فروش همراه بود و از روز گذشته شاهد بازگشت آرامش نسبی در بازار و افزایش قدرت تقاضا در معاملات سهام بودیم. همین امر موجب رشد نماگر کل فرابورس شد.روند پرتلاطم چند روز اخیر در بازار سهام و بازار ارز در حالی رخ داد که بازار بدهی تغییر چندانی را تجربه نکرد.کارشناسان دلیل این امر را به‌وجود سرمایه‌گذاران حرفه‌ای در بازار بدهی نسبت می‌دهند.
 • رونمایی از سامانه پس از معاملات در آینده نزدیک

  سمات: مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، از برنامه‌ریزی این شرکت برای بازطراحی سامانه پس از معاملات و رونمایی از آن در آینده نزدیک خبر داد.
 • دو علامت مثبت از سهام و دلار

  دنیای اقتصاد: پس از دو روز نوسان هیجانی در بازارها، روز گذشته آرامش بیشتری را در بورس و ارز شاهد بودیم؛ به‌طوری‌که شاخص سهام با رشد ۴۰۷ واحدی بخشی از افت‌های ابتدای هفته را جبران کرد. هرچند هنوز نشانه‌های احتیاط مشهود بود، اما فشار فروش بورس‌بازان کاهش یافته بود و خریداران فعالیت بیشتری داشتند. نرخ دلار نیز رشد محدود ۱۵ تومانی را زیر سطح ۴۷۰۰ تومانی تجربه کرد. وضعیت اشباع خرید در بازار ارز و کاهش تقاضای تکنیکالی موجب احتیاط خریداران دلار شد. همزمان برخلاف روزهای شنبه و یکشنبه عرضه بیشتری از سوی صرافی‌ها صورت گرفت.
 • رشد شاخص سهام با سیگنال‌های جهانی

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته توانست بعد از دو روز ضعف شرایط مثبتی را تجربه کند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر