آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۲۴۵

 • ۲/۸ درصد سود در پنج روز

  دنیای اقتصاد: نماگر بورس تهران در هفته جاری برای ۵ روز متوالی، معاملات مثبتی را تجربه کرد و با رشد ۲ هزار و ۷۳۸ واحدی ضمن ثبت یک رکورد تاریخی دیگر در آستانه فتح کانال جدید ۹۹ هزار واحدی قرار گرفت. به این ترتیب بازدهی بازار سهام در مقیاس هفتگی به بیش از ۸/ ۲ درصد رسید تا پربازده‌ترین هفته بورس تهران از بهمن ۹۴ ثبت شود. این رشد بازار سهام عمدتا تحت تاثیر ورود سهامداران حقیقی با کاهش ریسک‌های غیراقتصادی و همچنین افزایش قیمت کالا‌ها در بازارهای جهانی رقم خورد.
 • هفته سبز بازار سهام

  دنیای اقتصاد: بورس تهران این هفته را با رشد پیاپی قیمت‌ها به پایان رساند. شاخص کل این بازار روز گذشته در ادامه روند صعودی خود با رشد ۳۲۷ واحدی (۳۳/ ۰ درصدی) مواجه شد. به این ترتیب، نماگر اصلی سهام ضمن ثبت یک رکورد تاریخی دیگر، با قدرت در قله ۹۸ هزار و ۹۲۴ واحد قرار گرفت. به این ترتیب بازدهی بازار سهام در مقیاس هفتگی به بیش‌از ۸/ ۲ درصد رسید و پربازده‌ترین هفته بورس تهران از هفته منتهی به ۲۱ بهمن ۹۴ ثبت شد.
 • تقویت جهت‌شناسی در بورس

  دنیای اقتصاد- علی صالحی نجف‌آبادی: شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان معاملات این هفته با شکست سقف تاریخی خود به مرز ۹۹ هزار واحدی نزدیک شد. با نزدیک شدن شاخص کل به این محدوده، رشد این نماگر بورسی از ابتدای سال به حدود ۲۸ درصد رسید. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که شاخص صنایع پیش‌رو جهش بیش از ۵۰ درصدی را تا این مقطع از سال به ثبت رسانده‌اند. اوضاع بازدهی در سهم‌های خاص به مراتب وضعیت بهتری را نشان می‌دهد.
 • انتصاب مدیرعامل جدید هلدینگ انرژی گستر سینا

  گروه بنگاه‌ها: با حکم محمد سعیدی‌کیا مدیرعامل بنیاد مستضعفان، وحید باقری مدیرعامل جدید هلدینگ سرمایه‌گذاری انرژی گستر سینا منصوب شد. باقری پیش از این در سمت‌هایی همچون عضو هیات مدیره و معاون مالی و پشتیبانی شرکت سرمایه‌گذاری نفت، گاز و انرژی تامین (تاپیکو) و معاون سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت فعالیت داشته است.

بیشتر

بیشتر