آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۱۷۸

 • ادامه سبزپوشی در بورس تهران

  شروین شهریاری
  دنیای اقتصاد: بازار سهام در هفته جاری شاهد ترافیک انتشار گزارش‌های شش ماهه و نوسان قیمت سهام متناسب با محتوای عملکرد شرکت‌ها بود؛ اتفاقی که برآیند آن البته مثبت بود و باعث شد تا با رشد یک درصدی شاخص، دماسنج بازار از اوج ۴۵ ماهه بالاتر بایستد.
 • همکاری‌ آموزشی مرکز مالی ایران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر

  گروه بنگاه‌ها: مرکز مالی ایران و دانشگاه امیرکبیر در جریان همایش «آشنایی با پایگاه داده‌های تحقیقاتی مالی ایران» یک تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. به گزارش روابط عمومی مرکز مالی ایران، در این همایش، پایگاه داده‌های تحقیقاتی مالی ایران، اپلیکیشن بانک جامع اطلاعات مالی ایران و برخی از مدارک مهم بین‌المللی در حوزه علوم مالی معرفی شد.
 • رفتار دوسویه نماگرهای سهام

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران در آخرین روز کاری این هفته ۱۰۷ واحد (معادل ۱۲/ ۰ درصد) رشد کرد و در ارتفاع ۸۶ هزار و ۶۳۶ واحدی قرار گرفت. با احتساب این رشد، نماگر بورس تهران تنها ۳۶۴ واحد تا کانال ۸۷ هزار واحدی فاصله دارد. از سوی دیگر، شاخص هم‌وزن در تقابل با شاخص کل با افت ۵۹/ ۰ واحدی همراه شد و در سطح ۱۷ هزار و ۴۸۰ واحد ایستاد. واگرایی این دو شاخص در روز گذشته حاکی از حرکت نامتوازن نقدینگی در بین نمادها و افزایش تقاضا در نمادهای بزرگ بورسی است.

بیشتر

بیشتر