آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۱۶۶

 • تداوم عقب‌نشینی سیاسی بازار سهام

  شروین شهریاری
  دنیای اقتصاد: بازار سهام در ادامه تاثیر پذیری از روند تحولات سیاسی در این هفته نیز برآیندی منفی داشت و با کاهش ۸/ ۰ درصدی شاخص، بازدهی بازار که پیش‌تر تا بیش از ۱۱ درصد ثبت شده بود به کمتر از ۱۰ درصد بازگشت.در همین حال، سهامداران و نیز کل سرمایه‌گذاران در بازارهای کشور منتظر اعلام نتایج تصمیم رئیس‌جمهوری آمریکا درخصوص اعلام پایبندی ایران به برجام هستند؛ اتفاقی که انتظار می‌رود در مقطعی در چند روز آینده رخ دهد. در همین حال، در بازارهای موازی شامل بازار ارز نیز در این هفته تلاطماتی وجود داشت هر چند با دخالت بانک مرکزی این نوسانات تا حدی مهار شد. با توجه به تجربه قدیمی در بازارهای سرمایه‌گذاری مبنی بر واکنش قبل از اتفاق، انتظار می‌رود هیجان اخیر سیاسی پس از روشن شدن تصمیم ترامپ و عبور از مقطع کنونی تا حدی فرو نشیند و بازار سهام بار دیگر به سمت تاثیر پذیری از متغیرهای اقتصادی حرکت کند.
 • روز احتیاط در بورس تهران

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران طی معاملات روز گذشته با رشد ناچیز ۰۱/ ۰ درصدی در ارتفاع ۸۴ هزار و ۷۴۴ واحد قرار گرفت. بازار سهام در هفته اخیر، روزهای پرهیجانی را پشت‌سر گذاشت. در این فضای هیجانی معاملات با ریزش سنگین شاخص کل (در دو روز ابتدایی هفته) همراه شد. با این حال با بازگشایی مثبت بازار جهانی تا حدودی از شدت هیجانات و نگرانی‌ها کاسته شد. به دنبال این موضوع فعالان تالار شیشه‌ای شاهد کاهش فشار فروش سهامداران توام با فضایی احتیاطی بودند.
 • تداوم رشد شاخص فرابورس

  دنیای اقتصاد: نماگر فرابورس ایران روز گذشته برای سومین روز متوالی به مسیر صعودی خود ادامه داد و با رشد ۱/ ۴ واحدی (معادل ۴/ ۰ درصد) در سطح ۷/ ۹۲۹ واحد ایستاد. بر این اساس با احتساب رشد دیروز آیفکس، بازدهی این بازار از ابتدای سال تاکنون به ۲/ ۶ درصد رسید. شاخص این بازار تحت تاثیر ریسک‌هایی همچون نگرانی‌های سیاسی ناشی از صحبت‌های اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در اوایل هفته جاری با افت‌های قابل توجه همراه شد.
 • برگزاری سمینار بین‌المللی تامین مالی نفت‌و‌گاز

  گروه بنگاه‌ها: سمینار بین‌المللی تامین مالی نفت‌و‌گاز همزمان با آخرین روز از سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو و به همت شرکت تامین سرمایه امین، شرکت کارگزاری بانک کشاورزی و باشگاه نفت و نیرو برگزار می‌شود.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر