آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۱۶۱

 • ردپای تردید سیاسی در بورس

  شروین شهریاری
  دنیای اقتصاد: بازار سهام در هفته گذشته با فعالیت در تنها سه روز کاری، چهره‌ای منفی داشت و افت نیم درصدی در مقیاس هفتگی به ثبت رسید. با این وجود، از ابتدای سال شاخص کل کماکان رشد ۶/ ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد که کارنامه قابل‌قبولی به‌شمار می‌رود. در همین حال، افزایش نااطمینانی سیاسی درخصوص نحوه واکنش رئیس‌جمهوری آمریکا به موضوع تایید پایبندی ایران به برجام در روز ۲۳ مهر ماه موجب شده تا فضای احتیاط بر بورس تهران سایه افکند. علاوه بر این، تعطیلات بازارهای چین باعث‌شده تا نوسان قیمت مواد خام نیز محدود باشد و عملا تا میانه این هفته انتظار تغییر خاصی در این متغیر مهم موثر بر وضعیت بورس وجود نداشته باشد. به این ترتیب فضای رکود و انتظار احتمالا این هفته نیز در بازار سهام غالب خواهد بود و جهت‌گیری نهایی بازار منوط به تعیین تکلیف واکنش کاخ سفید در یکشنبه هفته آینده است.
 • تحلیل به‌جای سیگنال‌فروشی

  دنیای اقتصاد: بیش از ۹ ماه از آغاز به کار رسمی یکی از زیرمجموعه‌های «دنیای اقتصاد» در راستای ایجاد مسیر روشن پیش روی سرمایه‌گذاران می‌گذرد. سایت تخصصی «دنیای بورس» از ابتدا با شعار رصد همه‌جانبه متغیرهای اثرگذار بر بورس تهران و ارائه سریع‌ترین تحلیل‌ها شروع به کار کرد.‌ از همان‌ روز اول به پشتوانه اعتبار حدود ۱۵ ساله روزنامه «دنیای اقتصاد»، به‌عنوان معتبرترین و بزرگ‌ترین روزنامه اقتصادی کشور بیش از همه بر دقت و اعتبار تحلیل‌ها تکیه داشت. بر این اساس، عملکرد نیمه نخست سال ۹۶ کاملا گویای کارنامه تیم تحلیلی «دنیای بورس» به‌عنوان سایت تخصصی در زمینه سرمایه‌گذاری با محوریت بورس و بازار سرمایه است.
 • افت یک درصدی شاخص فرابورس

  دنیای اقتصاد: شاخص کل فرابورس ایران در هفته اخیر با افت یک درصدی مواجه شد و در سطح ۹۵۱ واحدی قرار گرفت. این نماگر در دو روز معاملاتی ابتدای هفته گذشته نزدیک ۲۰ واحد(معادل ۲ درصد) کاهش یافت. اما در روز چهارشنبه با حمایت نماد پتروشیمی مارون توانست تقریبا نیمی از افت را جبران کند. معاملات بازار سهام در هفته اخیر با توجه به تعطیلی دو روزه ابتدای هفته، کم حجم و ضعیف دنبال شد.
 • دوره امکان‌سنجی طرح توجیهی فنی - اقتصادی جهت تامین مالی

  گروه بنگاه‌ها: روزنامه «دنیای ‌اقتصاد» یک دوره آموزشی با عنوان « امکان‌سنجی طرح توجیهی فنی - اقتصادی جهت تامین مالی طرح‌های سرمایه‌گذاری با رویکرد بین‌الملل» را فردا ۱۶ مهرماه، برگزار می‌کند.
 • معاملات ضعیف سهام در هفته دوم پاییز

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: در حالی که بازار سهام به لحاظ تعداد روزهای معاملاتی در این هفته دو روز کمتر فعالیت داشت، در همان سه روز دیگر هم فضایی نیمه‌تعطیل و ضعیف را تجربه کرد.
 • تشریح آخرین وضعیت سهام عدالت

  دنیای اقتصاد: در حالی که قرار بود نخستین سود سهام عدالت از اواخر شهریور ماه پرداخت شود با این حال این موضوع به دلیل عدم امضای رئیس‌جمهوری، تا کنون عملیاتی نشده است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر