روز سه‌شنبه ۱۱ آذرماه ثبت سفارش ۳۰ میلیون سهم شرکت صنایع چوب خزر کاسپین در نماد «چخزر» در بازار دوم فرابورس از ساعت ۱۳:۰۰ تا ۱۷:۰۰ انجام شد. دامنه قیمت در این عرضه از مبلغ ۲۴ هزار ریال تا ۲۵ هزار ریال است و معاملات ثانویه این نماد نیز پس از تخصیص این میزان سهم به خریداران که در معاملات امروزرقم می‌خورد، از شنبه ۱۵ آذرماه آغاز می‌شود. همچنین شنبه هفته آتی تعداد ۵ میلیون سهم این شرکت نیز به صندوق‌های سرمایه‌گذاری تخصیص می‌یابد.

در نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» مدیرعامل شرکت چوب خزر کاسپین گفت: در دو مجموعه در شهرستان‌های آمل و بابلسر فعالیت‌های تولیدی را در دو حوزه صنعت چوب و ورق‌های فوم برد (PVC) انجام می‌دهیم.

به گفته تفضلی در سال ۸۳ اولین واحد تولید MDF در کشور در این مجموعه راه‌اندازی شد و شرکت طی پنج مرحله افزایش سرمایه در حال‌حاضر دارای سرمایه ۲۰۰ میلیارد ریالی است.

او با اعلام اینکه سهامدار عمده چوب خزر کاسپین شرکت گروه صنعت سلولوزی تامین گستر نوین از زیرمجموعه‌های شستا است، ادامه داد: شرکت در سال ۸۷ از سهامی خاص به عام تغییر وضعیت داد و در سال ۹۸ در راستای سیاست‌های شستا با شرکت فیبر بابلسر ادغام شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس، مدیرعامل شرکت چوب خزر کاسپین درباره محصولات تولیدی این مجموعه نیز گفت: تولید MDF خام، MDF روکش‌شده، کفپوش لمینت و ورق‌های فوم برد (PVC) انواع محصولات تولیدی این کارخانه به شمار می‌روند.

تفضلی با بیان اینکه صنعت MDF در ایران صنعت نوپایی به شمار می‌رود و قدمت ۱۵ ساله دارد، گفت: بر اساس آمار سال ۹۸ کشور سالانه به حدود ۴/ ۲ میلیون مترمکعب MDF نیاز دارد که ۸/ ۱ میلیون مترمکعب آن در داخل تولید شده و مابقی از طریق واردات تامین می‌شود، از این رو صادرات این محصول به ندرت رقم می‌خورد.

مدیرعامل چوب خزر کاسپین با اشاره اینکه این شرکت با تمام ظرفیت در حال تولید است، افزود: در سال حدود ۵۵ تا ۵۶ هزار مترمکعب تولید MDF داریم و سال گذشته توانستیم به تولید ۵۸ هزار مترمکعب نیز دست پیدا کنیم.

تفضلی این را هم اضافه کرد که چوب موردنیاز شرکت از خود منطقه تامین می‌شود و با طرح توسعه‌ای که چوب خزر کاسپین در دستور کار دارد در آینده تکنولوژی‌های جدیدتری را نیز در فرآیند تولید به کار خواهد گرفت.

او همچنین با اشاره به اطلاعات و صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریورماه ۹۹ تاکید کرد: در ۶ ماه حاشیه سود شرکت حدود ۱۷ درصد بوده است که در ادامه بر پایه برنامه‌هایی که برای شرکت داریم باید ببینیم این مولفه چگونه رقم می‌خورد. همچنین از لحاظ سوددهی و تولید توانسته‌ایم بودجه پیش‌بینی‌شده را به خوبی پوشش دهیم.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند