پیش از این سود سهام شرکت فرابورس و بورس انرژی ایران نیز از طریق سامانه سجام میان سهامداران این شرکت توزیع شده بود. کلیه فعالان بازار سرمایه کشور (بازار اوراق بهادار و بورس‌های کالا) اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی مکلف هستند ظرف ۶ ماه از مردادماه امسال با مراجعه به نشانی dara.csdiran.com/ Sejam و با ورود اطلاعات خواسته شده نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام کنند.

ثبت نام در این سامانه جایگزین ارائه تمامی مدارک و اطلاعات ضروری خواهد بود که اشخاص موظفند هنگام دریافت خدمات نسبت به ارائه آنها اقدام کنند. ثبت‌نام در «سـجـام» یک بار برای همیشه و یک بار برای کلیه ارکان بازار از جمله تشکل‌های خود‌انتظام، نهادهای مالی، خریداران واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و ناشرانی خواهد بود که در بازار سرمایه اقدام به ارائه خدمات می‌کنند.ثبت‌نام‌کنندگان پس از احراز هویت، از ارائــه اطلاعات مجدد و مکرر در بازار سرمایه بی‌نیاز بوده و با یک بار ثبت نام به کلیه خدمات بازار سرمایه ایران دسترسی خواهند داشت. نظر به اهمیت و ضرورت ثبت نام در این سامانه موارد زیر به استحضار کلیه سرمایه‌گذاران و فعالان می‌رسد:

۱- پس از گذشت ۶ ماه تقویمی از تاریخ صدور این اطلاعیه هیچ شخص حقیقـی و حقـوقـی نمی‌تواند بدون ثبت نام در این سامانه، در بازار سرمایه خدماتی از قبیل خرید و فروش اوراق بهادار و صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و... را دریافت کند.

۲- از تاریخ صدور این اطلاعیه ارائه کلیه خدمات به اشخاص حقیقی و حقوقی جدید در بازار سرمایه از جمله صدور کد معاملاتی در کلیه بورس‌ها، صدور واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری، صدور کد سبدگردانی و... صرفا پس از ثبت نام در این سامانه امکان‌پذیر خواهد بود.

۳- نحوه مراجعه به دفاتر پیشخوان منتخب برای احراز هویت ظرف یک ماه آینده از طریق صدور اطلاعیه و ارسال پیامک به استحضار ثبت نام‌کنندگان خواهد رسید.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس