آرشیو روزنامه شماره ۴۹۲۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۹۲۰

  • پایان سرکوب در بازار فولاد

    دنیای اقتصاد: سرانجام با خلع ید از وزارت صنعت، دوره اخیر سرکوب قیمت‌ها در بازار فولاد به پایان رسید. اعمال سیاست‌های کنترلی در بازار فلزات به متضرر شدن تولیدکنندگان، اتلاف منابع و محدود شدن روند توسعه صنعت فولاد منجر شده است. برآوردها نشان می‌دهد در بهار امسال ۷/ ۱ هزار میلیارد تومان از جیب سهامداران خرد و دارندگان سهام عدالت برداشت شده است. روند معاملات روز شنبه در رینگ صنعتی بورس کالا نشان داد مکانیزم‌های بازار بهتر از هر دست مداخله‌جویی می‌توانند به کشف عادلانه قیمت‌ها کمک کنند.
  • کاهش ۱۰۰ تومانی قیمت شمش فولاد

    گروه بنگاه‌ها: در معاملات روز شنبه هفتم تیرماه جاری، شمش فولاد از سوی خصوصی‌ها با کاهش نرخ روبه‌رو شد. در این روز، شمش فولاد اصفهان‌در و کیمیا به ترتیب افت قیمت ۱۰۰ و ۲۰ تومانی را در هر کیلو تجربه کردند.
  • بازسازی قیمتی در بازارفولاد

    دنیای‌اقتصاد- راضیه احقاقی : هفته گذشته و درحالی که بهای انواع محصولات فولادی با رشد تقاضای قابل توجهی روبه‌رو شده و در مسیر صعود قیمت قرار گرفته بود، «دنیای‌اقتصاد» احتمال استمرار نداشتن این روند افزایشی و ورود بازار به دوران افت نرخ را پیش‌بینی کرد؛ حالا در ابتدای معاملات هفته جاری این برآورد محقق شد. بررسی‌های صورت گرفته از بازار آزاد محصولات فولادی در روز شنبه از وقوع رکود نسبی در معاملات محصولات این حوزه حکایت دارد؛ به‌نحوی که امروز خریداران تعیین‌کننده نرخ محصولات هستند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر