آرشیو روزنامه شماره ۴۸۹۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۸۹۶

 • فرصت تغییر ۳ پارادایم نفتی

  دنیای اقتصاد: رشد حجم و ارزش معاملات بورس انرژی با رسیدن محموله‌ فرآورده‌های نفتی با پرچم‌داری کشتی فورچون به ونزوئلا همراه شده است. شاید توالی این دو سیگنال اتفاقی باشد ولی واقعیت‌های صادراتی بورس انرژی با ۳ تغییر برجسته همراه شده که می‌تواند محرک جدیدی برای صادرات فرآورده‌های نفتی از یک بستر شفاف معاملاتی به شمار رود.
 • فروش متری مسکن در بورس کالا؛روشی مطلوب برای خانه‌دار شدن نسل جوان

  معاون وزیر راه و شهرسازی در حالی از فروش متری مسکن در بورس در آینده‌ای نزدیک خبر داده که کارشناسان از این طرح به‌عنوان ابزاری مفید برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خرد در بازار مسکن و راهکاری مطلوب برای خانه‌دار شدن مردم به ویژه نسل جوان یاد می‌کنند. مباحث مرتبط با ورود بخش مسکن به بورس کالای ایران مدت‌هاست مطرح شده و امید است در آینده بتوان از ابزار بازار سرمایه در جهت حمایت از خانه‌دار شدن خانواده‌ها بهره برد.
 • ضرورت توسعه متوازن صنعت پتروشیمی با هدف اشتغال‌زایی

  صنعت پتروشیمی می‌تواند در روند رو به رشد توسعه اقتصادی کشورمان نقش آفرین باشد و توسعه این صنعت در بالادست و نیز بخش‌های پایین‌دستی، اشتغال‌زایی مطلوبی را به همراه خواهد داشت.
 • داد و ستد ۳۵ هزار تن فولاد در نخستین روز هفته

  تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز شنبه سوم خردادماه میزبان داد و ستد ۳۵ هزار و ۳۳۳ تن سبد میلگرد و تیرآهن بود. به گزارش کالاخبر، تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی در این روز معامله ۵ هزار و ۹۷۰ تن مواد پلیمری، ۳ هزار و ۶۰۲ تن مواد شیمیایی، ۲۰۰ تن گوگرد و ۵۰ تن قیر را تجربه کرد. تالار صادراتی بورس کالای ایران نیز در این روز شاهد معامله ۱۸ هزار و ۷۸۰ تن قیر بود.
 • رشد بیش از ۱۲ درصدی تولید کاتد در سال جهش تولید

  گروه شرکت‌ها: اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از ثبت رکورد تولید کاتد در اردیبهشت‌ماه امسال به میزان ۹ هزار و ۳۱۶ تن در پالایشگاه خاتون‌آباد مجتمع مس شهربابک خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع ایران، سعدمحمدی با اشاره به ثبت افزایش تولید ۱۴ درصدی‌ آند در فروردین امسال گفت: به لطف الهی و همت کارکنان مجتمع مس شهربابک، امور پالایشگاه خاتون‌آباد در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و در سال جهش تولید، موفق به ثبت رکورد تازه‌ای در تولید کاتد شدند. وی افزود: در این راستا، پالایشگاه خاتون آباد در اردیبهشت‌ماه موفق به تولید ۹هزار و ۳۱۶ تن کاتد شد که این میزان نسبت به برنامه تولید ۴/ ۱۲ درصد و نسبت به رکورد قبلی ۵/ ۲ درصد افزایش داشته است. سعدمحمدی تاکید کرد: این رکورد در حالی ثبت شده است که از نظر کیفی نیز بیش از ۹۴ درصد کاتد تولیدی اردیبهشت با برچسب سبز و کیفیت صادراتی تولید شده است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر