آرشیو روزنامه شماره ۴۸۵۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۸۵۷

 • ترس از کف‌شکنی قیمت جهانی شمش

  دنیای اقتصاد - محمدحسین بابالو: بهای شمش فولادی در بازارهای جهانی مسیری نزولی را در پیش گرفته است آن‌هم در شرایطی که روند نزولی قیمت‌ها در تمامی بازارهای مهم شمش مشاهده می‌شود. بهای هر تن شمش صادراتی کشورهای مشترک‌المنافع به ۳۳۱ دلار در هر تن برای تحویل بار کشتی در سواحل دریای سیاه کاهش یافته که رقم عجیبی به شمار می‌رود و عجیب‌تر آنکه ۳۲۵ دلار در هر تن هم شنیده می‌شود.
 • ترسیم نقش فراملی و حضور شرکت‌های خارجی در بورس کالا

  مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور بین‌الملل معتقد است با توجه به اقدامات بورس کالای ایران در حوزه بین‌الملل، امضای توافقنامه‌ها و تعریف پروژه‌های مشترک با بورس دیگر کشورها، حضور خریداران و فروشندگان خارجی در بورس کالا و توسعه نقش فراملی این بورس، دور نخواهد بود.به گزارش «ایرنا» کشف نرخ کالاهای گوناگون یکی از اصلی‌ترین وظایف بورس‌های کالایی در دنیاست. این بورس‌ها محلی برای حضور آزادانه خریداران و فروشندگان محصولات مختلف است که می‌توانند بر سر یک قیمت مشخص که از تلاقی میزان عرضه و تقاضا برآمده، کالای مشخصی را مورد معامله قرار دهند. بهادر بیژنی، مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور بین‌الملل درخصوص نقش‌های بورس کالای ایران در اقتصاد کشور گفت: بورس کالا از ابتدای راه‌اندازی تاکنون نقش بسیار اساسی را در اقتصاد کشور ایفا کرده؛ به‌طوری‌که از لحاظ کشف واقعی قیمت کالاها و شفافیت معاملات شاهد تحولات اساسی در صنایع بوده‌ایم.
 • ثبات قیمت آهن از سوی خصوصی‌ها

  گروه بنگاه‌ها: برای سومین روز متوالی در هفته جاری، نرخ شمش فولاد از سوی بخش خصوصی بدون نوسان در بازار غیررسمی عرضه شد. همچنین در این مدت، مقاطع نیز با قیمت توافقی از سوی کارخانه‌ها عرضه شد.
 • کاهش تقاضای پی‌وی‌سی در پی تاثیر کرونا بر بازارهای جهانی

  نیپنا: تردیدهای پیش‌روی بازارهای جهانی ناشی از تبعات منفی بیماری کووید-۱۹ بر بخش‌های تولید و اقتصاد جهان، سبب افت تقاضا برای محصول پی‌وی‌سی (PVC) شده است. به گزارش پلاتس، تقاضا برای رزین‌های مورد استفاده در صنایع تولید لوله‌های پی‌وی‌سی و دیگر کالاهای صنایع ساختمانی در هفته‌های اخیر با کاهشی قابل توجه همراه بوده و سبب شده است قیمت‌های این محصول در بازارهای پتروشیمی به دلیل کاهش تولید و ناتوانی بازرگانان در یافتن مشتری، با افت خیره‌کننده‌ای همراه شود.
 • معادن مس شیلی در حال بررسی کاهش تولید

  با تشدید اقدامات مهار شیوع ویروس کرونا، معادن مس شیلی در حال بررسی کاهش تولید هستند.
 • اعلام برنامه‌های سال ۹۹ ایمپاسکو

  گروه بنگاه‌ها: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در سال جاری با هدف دستیابی به «جهش تولید» برنامه افزایش تولید را با احیا و فعال‌سازی ۲۰۰ معدن کوچک مقیاس در سال ۱۳۹۹ و توسعه و افزایش سرمایه‌گذاری و تولید با احداث ۲۵ کارخانه فرآوری در معادن کوچک مقیاس در دستور کار دارد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر