آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۴۹

  • زنگ قرارداد آتی زیره‌سبز به صدا درآمد

    دنیای اقتصاد: آیین آغاز به‌کار معاملات گواهی سپرده و قرارداد آتی زیره‌سبز در بورس‌کالای ایران روز گذشته برگزار شد و به‌صورت رسمی شاهد آغاز این معاملات بودیم؛ اگرچه گواهی سپرده کالایی زیره‌سبز به‌عنوان زیرساخت اصلی برای معاملات آتی این کالا مدتی بود که به‌صورت عملیاتی وارد فاز معاملات شده بود. علی‌اکبر مهرفرد، معاون وزیر جهادکشاورزی، شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، حسین زینلی مدیر گیاهان دارویی وزارت جهادکشاورزی و فعالان بازار زیره و بازار سرمایه میهمانان اصلی این مراسم بودند و دکتر حامد سلطانی‌نژاد مدیرعامل و دکتر علیرضا ناصرپور معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس‌کالای ایران میزبانان اصلی در این آیین بودند.
  • بازار آهن از ثبات قیمت برخوردار بود

    گروه بنگاه‌ها: در مبادلات روز یکشنبه ۱۶ تیرماه جاری، شمش و مقاطع فولاد بدون تغییر نرخ از سوی ذوبی‌ها در بازار غیررسمی برخوردار بود. در این مدت، نرخ شمش فولاد بریس که روز شنبه توافقی بود در مبادلات دیروز هر کیلو ۳۶۲۵ تومان اعلام شد.
  • آغازعملیات اجرایی فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی کاشان

    گروه بنگاه‌ها: عملیات اجرایی فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی کاشان با حضور خداداد غریب‌پور، رئیس هیات عامل ایمیدرو آغاز شد. به گزارش روابط‌عمومی ایمیدرو، خداداد غریب‌پور اظهار کرد: این چهارمین منطقه ویژه‌ای است که توسط ایمیدرو فعالیت خود را آغاز می‌کند و قرار است با سرمایه‌های بخش خصوصی توسعه یابد. وی نقش ایمیدرو در توسعه را به‌عنوان سازمان راهبر ذکر کرد و‌ گفت: ایجاد زیرساخت‌ها از سوی این سازمان تامین می‌شود تا زمینه جذب سرمایه‌ها مهیا شود. غریب‌پور ادامه داد: زیرساخت‌های دوران ساخت آماده شده و قرار است در این منطقه صنایع معدنی، ماشین‌آلات و تولید انرژی صورت گیرد. وی با بیان اینکه بنابر ضرورت، ایمیدرو اقدام به مشارکت با بخش‌خصوصی می‌کند، اظهار کرد: این سازمان در مناطق چهارگانه ویژه اقتصادی که برعهده دارد سرمایه‌های بخش خصوصی را به سمت تولید و اشتغال هدایت می‌کند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر