علی‌اصغر پورمند مدیرعامل میدکو نیز تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم شاهد موفقیت‌های بیشتر در عرصه‌های مختلف و سربلندی کشور باشیم.

سهراب‌نژاد، مدیرعامل فولاد زرند ایرانیان نیزدر این مراسم خاطرنشان کرد: امروز بزرگ‌ترین پروژه فولادی پس از انقلاب، در ایران به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: این پروژه در سال ۹۲ و در شرایط تحریم آغاز شد و طی ۷ سال با تلاش جمعی با همراهی مسوولان استان و شهرستان به نتیجه رسید. این در حالی است که بهره‌برداری از فولاد نه تنها در پیشرفت اقتصادی شهرستان و استان تاثیر بسیار دارد که با تولید ۷/۱ میلیون تن فولاد در اقتصاد ایران هم تاثیر بسیار خواهد داشت.

وی افزود: زنجیره تولید فولاد از معدن خمرود و جلال‌آباد آغاز می‌شود و با تولید۴ میلیون تن کنسانتره و ۵/۲ میلیون تن گندله  سنگ آهن، یک میلیون و ۲۰۰هزار تن کک، پیش رفته و امروز با این بهره‌برداری، چرخه تولید ۷/۱ میلیون تنی فولاد کامل می‌شود.

مدیرعامل فولاد زرند ایرانیان با اشاره به اشتغال مستقیم بیش از ۶۵۰۰ جوان و هزاران نفر به‌صورت غیرمستقیم، ناشی از اجرای این پروژه، گفت: اجرای این پروژه حاصل ۱۰ میلیون مترمکعب خاکبرداری و خاکریزی، ۳۱۰ هزار مترمکعب بتن ریزی، ۱۳۵ هزار تن(نصب) تجهیزات، ۸۰۰ هزار( قطر) اینچ پایپینگ و ۲۵۳۰ کیلومتر کابل کشی بود.مجتمع فولاد زرند، آخرین حلقه از زنجیره تامین فولاد در مجموعه فولاد زرند ایرانیان است. هدف از ساخت این مجموعه، تولید سالانه ۷/۱ میلیون تن فولاد (Billet) است. پس از بهره‌برداری، کارآفرینی حدود ۲۷۰۰ نفر به‌طور مستقیم و ۲۷ هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم در این مجتمع صورت خواهد گرفت.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند