در هفته منتهی به ۲۴ بهمن، ۷۹۰ هزار و ۲۸۳ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۰۹ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که به ترتیب رشد ۹ و ۸ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

به گزارش کالاخبر طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۳۶۷ هزار و ۴۳ تن انواع کالا به ارزش ۶۱ هزار و ۹۴۲ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۳۴۲ هزار و ۷۳ تن فولاد، ۸ هزار و ۴۰ تن مس، ۸هزار و ۶۵۵ تن آلومینیوم، ۱۲۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۵ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۵۰۰ تن کک، ۸۰ تن سرب و ۸ هزار و ۱۰۰ تن روی از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، ۴۱۵ هزار و ۴۱۰ تن انواع کالا به ارزش ۴۷ هزار و ۱۸۸ میلیارد‌ریال به فروش رسید.

در این تالار ۹۹ هزار و ۵۰۰ تن وکیوم باتوم، ۱۵۰ هزار و ۹۵۰ تن قیر، ۹۳ هزار و ۸۸ تن مواد پلیمری، ۳۸ هزار و ۵۰ تن مواد شیمیایی، ۲۰ هزار و ۵۰۰ تن لوب‌کات، ۷۰ تن آرگون و ۱۰ هزار تن گوگرد معامله شد. همچنین ۷ هزار و ۸۳۰ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران به فروش رسید.

جا‌به‌جایی ۲میلیون و ۹۰۰ هزار گواهی سپرده در بورس کالا

در جریان معاملات هفته گذشته بازار مالی بورس کالای ایران معامله‌گران تعداد ۲میلیون و ۹۰۹ هزار گواهی سپرده کالایی را به ارزش ۱۳۵۰ میلیارد و ۴۲۸ میلیون ریال خرید و فروش کردند.

طی هفته‌ای که گذشت معامله‌گران بیشترین خرید و فروش را در نمادهای گواهی سپرده زعفران نگین انجام دادند تا این دارایی پایه با دادوستد یک میلیون و ۹۰۴ هزار گواهی سپرده کالایی به ارزشی بیش از ۲۳۸ میلیارد و ۵۰۳ میلیون ریال، از نظر حجم معاملات صدرنشین بازار باشد.

این در حالی است که دارایی سکه طلا با معامله ۹۹۴ هزار و ۵۰۰ ورقه بهادار مبتنی بر این کالای پایه و ثبت ارزش ۱۱۰۸ میلیارد و ۸۲ میلیون ریال توانست بیشترین گردش مالی را در بازار به نام خود کند و بالاترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دهد.

حجم معاملات زعفران پوشال نیز به ۶۳۱۴ گواهی سپرده کالایی به ارزشی نزدیک به ۵۱۱ میلیون ریال رسید.

تعداد ۱۸۴۶ گواهی سپرده پسته فندقی و بادامی نیز در حالی معامله شد که ارزش تقریبی ۴/ ۲ میلیارد ریالی را رقم زد.

در نمادهای فعال گواهی سپرده زیره سبز نیز ۱۶۶۷ گواهی به ارزشی حدود ۸۲۳ میلیون ریال خرید و فروش شد.

این گزارش می‌افزاید: معامله‌گران تعداد ۳۳۳ گواهی سپرده رطب مضافتی و ۷ گواهی سپرده کشمش سبز را نیز خریدند و در مجموع ارزشی حدود ۷۵ میلیون ریال را به ثبت رساندند.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند